Ekonomi
Ekonomi

Akaryakıt fiyatlarında çifte indirim! Zamların ardından bu kez yüzler gülecek: Benzin ve motorine büyük indirim geliyor

Son dakika: Petrol fiyatları ve dolar kurunda yaşanan değişikliklerle akaryakıt fiyatlarında hareketlilik sürüyor. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşla birlikte rekor seviyelere ulaşan Brent petrol düşüşe geçti. Petrol fiyatlarındaki düşüşle birlikte beklenen haber geldi. Akaryakıt fiyatlarında çifte indirim! Benzin ve motorine Cumartesi gününden itibaren büyük indirim geliyor. Fiyatlar 25 TL’ye kadar düşecek. Peki akaryakıt fiyatlarında indirim ya da zam var mı? Benzin ve motorine indirim mi geliyor? 2 Eylül 2022 benzin, LPG ve motorin fiyatları ne kadar, kaç TL? İşte il il güncel benzin ve motorin fiyatları…

İKİ HAFTADA BEŞ KEZ ZAM YAPILDI

Geçtiğimiz hafta petrol ve dolar kurunda yaşanan fiyat dalgalanmasıyla akaryakıt fiyatlarına peş peşe zam gelmişti. Motorinin litresine tam iki haftada beş kere zam yapılmıştı. Yapılan zamlarla motorinin litresi 30 liraya kadar dayandı.

AKARYAKITTA ÇİFTE İNDİRİM! BENZİN VE MOTORİNE BÜYÜK İNDİRİM GELİYOR

Motorine gelen zamların ardından sektör kaynaklarından sevindiren haber geldi. Gelen son dakika bilgisine göre, 3 Eylül Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere benzin grubunda 1 lira 51 kuruş, motorin grubunda 2 lira 41 kuruş fiyat indirimi bekleniyor.

20 TL’NİN ALTINA DÜŞECEK

Gelecek indirimle birlikte İstanbul’da benzinin litre fiyatı 18 lira 62 kuruşa, motorinin litre fiyatı ise 24 lira 46 kuruşa düşecek.

2 EYLÜL 2022 GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

İSTANBUL GÜNCEL BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

  • Benzin: 20.13TL
  • Motorin: 26.90 TL
  • LPG: 11,25 TL

ANKARA GÜNCEL BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

  • Benzin: 20.26 TL
  • Motorin: 27.01 TL
  • LPG: 11.37 TL

İZMİR GÜNCEL BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

  • Benzin: 20.24 TL
  • Motorin: 27.02 TL
  • LPG: 11,04TL

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok