Ekonomi
Ekonomi

Alman ucuzluk marketinde ‘Türkiye tatil’ paketi satışı! Türkiye için ‘hayal’ Avrupa için ‘fırsat’

Türk Lirası, (TL) Ekonomi yönetiminin aldığı kararlar ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz politikaları sonucu değer kaybetmeye devam ediyor.

TL’nin değer kaybı yılbaşından bu yana yüzde 30’u aşarken, 2021’de dolar karşısında TL’nin değer kaybı yüzde 80 seviyesindeydi. Merkez Bankası’nın sürpriz faiz indirimi kararı sonrası dolar 18 seviyesini aşarak rekor kırdı.

Vatandaş iktidarın ekonomi politikaları sonucu marketten, kira fiyatlarına kadar birçok alanda yaşam mücadelesi verirken sosyal medyada dolaşıma giren bir haber şoke etti.

TÜRKİYE İÇİN ‘HAYAL’ AVRUPA İÇİN ‘FIRSAT’

Türkiye ekonomik anlamda zor günlerden geçerken AB ve İngiltere’de yaygın olan Almanya’nın en büyük marketlerinden biri Lidl, Türkiye’de 5 yıldızlı otelde 22 günlük tatil paketini 599 euroya satışa sundu. Bu da yaklaşık olarak 11 bin TL’ye denk geliyor.

Marketin satışa sunduğu tatil hakkında sosyal medyadan çok sayıda kullanıcıdan tepki yağdı.

GÜNLÜĞÜ SADECE 27 EURO

5 yıldızlı otelde açık büfe olanağının da sunulduğu tatilin günlük fiyatı yaklaşık 460 liraya denk geliyor. Bir Alman, her şey dahil otelde geceliği sadece 27 Euro ödeyecek. Ayrıca bu fırsatın içinde gidiş dönüş uçak bileti de bulunuyor.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok