Dünya

12 yaşında üniversiteden mezun oldu

ABD’nin California eyaletinde yaşayan 12 yaşındaki Clovis Hung, 9 yaşında girdiği Fullerton Üniversitesi’nden mezun olarak, okul tarihinin en gen mezunu unvanını aldı.

Mezuniyet törenine kendisinden 10 yaş büyük gençlerle birlikte katılarak kep fırlatan Hung, tarih; sosyal bilimler; sosyal davranışlar ve kişisel gelişim; sanat tarihi; bilim ve matematik olmak üzere toplam beş ön lisans diploması almaya hak kazandı.

13 yaşında Fullerton’dan mezun Jack Rico’dan esinlenerek üniversiteye kayıt yaptıran Hung, Rico’nun rekorunu kırmayı ve bu unvanın yeni sahibi olmayı başardı.

Hung’un yeni hedefi 16 yaşında pilotluk lisansını almak.

Ancak Hung okulun en genç mezunu olmasına rağmen dünyanın en genç üniversite mezunu unvanına ulaşamadı. Bu rekorun sahibi Eindhoven Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nü 9 yaşında bitiren Belçikalı Laurent Simons. Üstelik Simons üç yıllık bölümü sadece bir yıl içerisinde tamamlayarak Guinness Rekorlar Kitabı‘na girdi.

Şimons öncesinde dünyanın en genç üniversite mezunu unvanını elinde tutan kişi, 10 yaşında ABD’deki Alabama Üniversitesi’nden mezun olan Michael Kearney’di.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok