Dünya

Çin: Türkiye ile birlikte çalışmaya hazırız

Çin Devlet Başkanı Şi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yeniden seçilmesi dolayısıyla kutlayarak Türkiye ve Çin’in iki büyük ülke olarak geniş çaplı ortak çıkarlar paylaştığını belirtti.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning de Erdoğan’ı yeniden seçilmesi dolayısıyla tebrik ederek, Türkiye-Çin ilişkilerini yeni merhalelere taşımak için birlikte çalışmaya hazır olduklarını vurguladı.

Sözcü Mao, Pekin’de düzenlenen olağan basın toplantısındaÇin’in Türkiye ile ilişkilerine büyük önem verdiğini belirterek, “Türkiye’nin kendi ulusal gerçeklerine uygun kalkınma yolunu izlemesini destekliyor ve Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde kalkınmada yeni başarılar kaydedeceğine inanıyoruz” dedi.

Türkiye ile Çin’in, son yıllarda, iki devletin liderlerinin rehberliğinde, farklı alanlarda yürüttüğü işbirliğinden iki ülke halkının faydasına verimli sonuçlar elde ettiğini ifade eden Mao, “Çin-Türkiye stratejik işbirliği ortaklığını yeni merhalelere taşımak için Türkiye ile birlikte çalışmaya hazırız” ifadesini kullandı.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok