Dünya
Dünya

Pekinliler, Kış Olimpiyatları boyunca evden çalışacak

Pekin Belediyesi Ulaştırma Kurulu, Kış Olimpiyatları ve Kış Paralimpik Oyunları’nı organize eden kurumlar dışında, Pekin’deki tüm ünitelerin konuttan çalışma, uzaktan çalışma ve farklı saatlerde mesai üzere esnek çalışma sistemleri kurmasını tavsiye ettiğini açıkladı.

Kent sakinlerinin yeşil ve düşük karbonlu ulaşım araçlarını tercih etmeleri ve toplu taşımaya öncelik vermeleri ve ferdî otomobillerin kullanımını azaltmaları teklifinde bulunuldu. Trafik yayınları, MaaS platformu, yol elektronik ekranları, Amap ve Baidu navigasyon yazılımları üzere çeşitli medya araçlarıyla trafik ve seyahat bilgilerinin paylaşılacağı belirtildi.

Pekin Belediyesi Ulaştırma Kurulu Müdür Yardımcısı Wu Shijiang, gerekli alanlarda olimpik araçların özel şeritlerinin kurulacağını söz etti. Alınan bilgiye nazaran, Kış Olimpiyatları sırasında, Pekin’de toplam 239,5 kilometre uzunluğunda olimpik özel şeritleri kurulacak. Kış Paralimpik Oyunları sırasında, özel şeritler 196,7 kilometre olarak ayarlanacak. Olimpik özel şeritleri 21 Ocak – 25 Şubat tarihlerinde ve Paralimpik Oyunları özel şeritleri 26 Şubat – 16 Mart tarihlerinde hizmete geçecek.

Putin, açılış merasimine katılacak

Öte yandan, Pakistan Radyo ve Televizyonu’nda yer alan habere nazaran, Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Asım İftikhar Ahmed, Başbakan Imran Khan’ın Pekin 2022 Kış Olimpiyatları’nın açılış merasimine katılacağını doğruladı. Açılış merasimine katılacak yabancı önderler ortasında Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ve Moğolistan Başbakanı Luvsannamsrai Oyun-Erdene yer alıyor.

Çin Memleketler arası Radyosu

-iDeal Haber Merkezi-

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler