Ekonomi
Ekonomi

Ekonomi ve siyaset gündemi 30 Ağustos 2022

Büyük Zafer’in 100. yıl dönümü

– 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, yurtta, KKTC’de ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanıyor.

– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir’i ve Devlet Mezarlığı’nı ziyaret edecek.

– Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini kabul edecek, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni’ne katılacak.

– Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenecek 30 Ağustos Zafer Bayramı Konseri’ne iştirak edecek.

– CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’de düzenlenecek resmi törene katılacak, Kılıçdaroğlu, Kanaat Önderleri Toplantısı’na iştirak edecek.

Ekonomi

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TEKNOFEST Karadeniz ile TÜRKPATENT 7. Uluslararası Buluş Fuarı ISIF’22’nin açılış törenlerine katılacak, KOSGEB Karbon Emisyonu Çağrısı Ödül Töreni ve Türkiye Açık Kaynak Platformuna Üye Katılım Töreni’ne iştirak edecek.

2- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Anıtkabir ziyaretine, 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu’na ve Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na katılacak.

Dünya diplomasi

1- Pakistan’da, muson yağmurlarının yol açtığı sel felaketlerine ilişkin gelişmeler takip ediliyor

Güncel Haberler