Ekonomi
Ekonomi

Gram altın 1000 lira mı olacak? İslam Memiş “Rekor” dedi bomba rakamı verdi! Dolar o tarihte uçuyor

İslam Memiş, gram altında 1000 lira bekleyenlere ciddi uyarılar yaptı. 1000 lira seviyesinde gram altın olmadığını ifade eden Memiş, piyasa ile ekran arasındaki makas aralığına dikkat çekti. Dolar kuruna ilişkinse yeni seviyeler verdi. İşte detaylar.

GRAM ALTINDA BASKILANMA VAR

Değerli metallerde ciddi baskılanmanın olduğunu söyleyen İslam Memiş, baskılamanın kalıcı olmayacağını da sözlerine ekledi. Memiş, “Altın, gümüş gibi emtialar ciddi anlamda baskılanmaya devam ediyor. Özellikle bu baskılanma kısa vade için kalıcı olmayabilir. Şuan 1.000 liranın altında gram altın yok sevgili kardeşim, şuan 1.007 lira. Olunca söylerim” dedi.

ALTINDAKİ FİYATLANMANIN NEDENİ FARKLI

Resesyon riskine dikkat çeken Memiş, gram altındaki fiyatlanmanın çok farklı olduğunu ifade ederek “Enflasyon artmaya devam ediyor, jeopolitik riskler resesyon riski falan derken altın fiyatlarında tekrar yükseliş trendi olabilir ons bazında. Gram altın tarafındaki hikaye tamamen değişik. İster istemez doların uluslararası piyasalardaki değer artışları içeride dolar / TL kurunun 18.20 lira seviyesinin üzerinde tutulmasına neden oluyor.” yorumunda bulundu.

DOLAR KURUNUN GÖRECEĞİ SEVİYEYİ VERDİ

Dolar kurunda 20 ila 21 arasında bir fiyatlanma beklediğini söyleyen İslam Memiş, “Dolar kuru için yılın son çeyreğinde 20-21 lira aralığında bugünkü ekonomik koşullarda bir fiyatlama bekliyoruz. Eğer bu öngörümüz gerçekleşirse gram altın / TL fiyatında yeni rekorlar da görme ihtimalimiz çok yüksek. Mesela 1.200 – 1.450 bu masada kalmaya devam ediyor. Dolayısıyla emtia fiyatlarındaki bugünkü seviyeler orta ve uzun vade için alım fırsatı verdiğini düşünüyorum..”dedi.

5

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok