Ekonomi
Ekonomi

Memur, emekli ve işçi maaşlarına büyük zam geliyor! İşte Erdoğan’ın işaret ettiği o tarih

Alım gücünün düşmesi ve fiyatların her gün daha da artması vatandaşın belini bükmüş durumda. Konuyla ilgili çalışmalar devam ederken büyük müjde geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin MYK toplantısında başkanlık etti. Birinci gündem maddesi ise ekonomiydi. Beklenen haber ise geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni yılda memur, işçi ve emekli maaşlarında önemli bir artış olacağını MYK üyeleriyle paylaştığı öğrenildi.

MEMUR, EMEKLİ VE İŞÇİLERE BÜYÜK ZAM GELİYOR!

Peş peşe gelen zamlarında ardından vatandaşların alım gücü giderek düştü. Yapılan toplantıda birinci gündem konusu da buydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yılbaşında memur, emekli ve işçilerin maaşlarına iyi bir zam yapılacağını da partililerle paylaştığı öğrenildi.

ÖĞRENİM KREDİLERİNİN FAİZLERİ SİLENECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan toplantıda torba yasasıda gündeme geldi. Torba Teklifi’nde birçok düzenleme yer alacak. Bunların arasında öğrenim kredisi borçları da bulunuyor. Bu düzenleme ile 3 milyondan fazla gencin öğrenim kredilerindeki faiz silinecek. Yeni öğrenim kredileri için ise düzenleme yapılacak.

EYT GÜNDEMDEYDİ

Aynı zamanda milyonlarca EYT’linin beklediği müjdeli haberde geldi. Çalışmaların devam ettiği ve bu aşamada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in Erdoğan’a bir sunum yapacağı bilgisi edinildi. Çalışmaların kısa sürede tamamlanıp meclis gündemine gelmesi bekleniyor.

SEÇİM HAZIRLIKLARI BAŞLADI

2023 seçimleri için de parti kurmaylarına talimat veren Erdoğan’ın 2023 seçimlerini “Biz kazanacağız” dediği öğrenildi. Partide seçim çalışmalarına da başlandı. Genel Başkan Yardımcıları çalışmaları takipte olacak. Her başkanlık ayrı çalışma yürütürken içinde vaatlerin başlıkları beyanname manifesto vs. olan bir seçim bülteninin de hazırlandığı öğrenildi.

Toplantıda anketlerdeki durum ve ekonominin anketlere yansıması da gündeme geldi. Edinilen bilgiye göre Erdoğan’ın özellikle ekonomik alanda yeni adımlarla vatandaşın derdine çare olunsun talimatı verdiği öğrenildi. Toplantıda yeni paketler, istihdam çalışmaları ve il başkanlarının yürüttüğü çalışmalar da konuşuldu.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok