Politika

Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP genel başkanlığa adaylığını canlı yayında açıkladı.

 Özel, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına adaylığımı ilan ediyorum” diyerek değişim isteyen herkese çağrıda bulundu.

Özel şöyle konuştu: “Gençlerimizi partinin merkezine almak için, kadınların etkin olacağı siyaseti güvenceye almak için, parti için iktidarı kazanmak için değil Atatürk’ün partisini iktidar yapabilmek için Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına adaylığımı ilan ediyorum.

Seçimleri kazanmak için değil eşit adil bir ülke için ülkeyi ve milleti kurtaracak olan milletin aziz ve kararlılığıdır. Herkesi bu büyük yürüyüşe davet ediyorum. Çağrımız tüm üyelerimize, seçmenlerimize, Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm vatandaşlarınadır.

Bu memleket bizim, bu davet bizim, bu hasret bizim.

Türkiye’de bir partinin liderine rakip çıkabileceğine ve özgürce bu iddiayı ortaya koyabileceğine olan inancı sarsmadıkları için CHP’nin tüm üyelerine, yöneticilerine; bundan sonra iddia ortaya koyacak tüm arkadaşlara başarılar dilerken Sayın Genel Başkanımıza saygı ve sevgilerimi iletiyorum.”

Ekrem İmamoğlu’ndan destek mesajı

Örsan Öymen de aday

Özel’in ardından Eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen’in yeğeni Prof. Dr. Örsan Öymen, CHP Genel Başkanlığı’na adaylığını açıkladı.

Öymen, “Ne yazık ki partimiz statükocularla, sahte değişimciler arasında sıkışıp kalmıştır. CHP bir çıkmaz sokağın içerisindedir. Mutlaka bir üçüncü yol açmamız gerekiyor. Bu yol 6 ok yoludur. Bu yolu açmak için CHP genel başkanlığına aday adayı olmaya karar verdim ve bunu ilan ediyorum” dedi.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok