Ekonomi
Ekonomi

Süre uzatıldı! Hemen bankanıza koşun: Emekli maaşını getirenlere 10 bin TL veriyorlar

2022 yılında emekli maaşlarına gelen zamla birlikte bankalar promosyon yarışına girmiş ve kampanyalar başlatmıştı. Promosyon indirimlerinde ortalık fena kızıştı. Emekli promosyon ödemeleri için son tarih 31 Ağustos denilmişti ancak oluşan uzun kuyruklardan dolayı bu süre uzatıldı. Süresinin uzatılmasıyla birlikte emeklilere müjdeli haber geldi! Bu haber ile daha çok kazanacaksınız. İşte detaylar…

10 BİN LİRAYA KADAR ÖDEMEYE YAPILACAK

Emekli maaşlarına gelen zamla birlikte en düşük emekli promosyonları artırılmış ve özel bankalar yarış içerisine girmişti. Ancak bu kampanyaların 31 Ağustos’ta son bulacağı belirtildi. Oluşan uzun kuyruklar sonucunda bu süre uzatıldı. Özel bankaların cazip teklifleri devam ediyor. Ayrıca bazı bankalar güncellemeye giderek emekli yakınlarının getirilmesi durumunda promosyon ödemeleri 10 bin liraya kadar çıkarttı.

BU FIRSATI KAÇIRMAYIN! BANKANIZA KOŞUN

Aynı zamanda bankalar emekli promosyon ödemeleri kampanyasının başvuru tarihlerini ayarlayabilecek. Kampanya her bankasının kendi anlaşmasına göre geçerli olurken, fırsatlardan yararlanmak isteyenler şimdiden uzun kuyruklar oluşturdu. Ayrıca emekli maaşını bir başka bankaya taşıyan emekliler maaşlarını taşıdıkları bankadan üç yıl boyunca alma taahhüdünde bulunacağı belirtilerek bunun haricinde şartların yerine getirilmesi ile emekliler kampanyadan faydalanabileceği ifade edildi.

DAHA DA ARTABİLİR

Uzmanlar ise ödemelerin daha da artabileceğini öngörüyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu şu açıklamalarda bulundu:

“Promosyon bedellerini düşük tutan bazı bankalar emeklilerin kendilerinden gitmeye başladığınız yani maaş hesaplarını başka bankalara kaptırdığını görünce onlar da promosyon tutarlarını artırmak zorunda kaldılar. Bu emekliler açısından keyifli yarışın artarak süreceğini öngörüyoruz”

HANGİ BANKA NE KADAR EMEKLİ PROMOSYONU VERİYOR?

AKBANK

Maaşa göre 4.650, 5.800, 7.000 lira promosyon ödüyor. Ayrıca en az 2 otomatik fatura talimatı verene 250 lira, kredi kartı alarak bin 250 lira ve üzeri harcama yapanlara 250 lira chip-para ödüyor.

Böylece emeklilerin kazancı 7 bin 500 liraya kadar çıkıyor. Maaş yatmadan 2 gün önce faizsiz para çekme fırsatı sunuyor.

DENİZBANK

Maaşa göre 675, 850, 1.000 lira promosyon ödüyor. 1 otomatik ödeme talimatı verenler ek ödülle maaşa göre 1.425, 1.600, 1.750 lira alabiliyor.

GARANTİ BBVA

Maaşa göre 4.850, 6.000, 7.250 lira veriyor. Emekli yakınını getirene 250 lira ilave ödeme gerçekleştiriyor. Bir yakını da getiren 7 bin 500 liraya varan ödeme imkanı elde ediyor.

ING

Maaşını taşıyanlara maaşa göre 4.650, 5.800, 7.000 lira veriyor. Emekli yakınını getirenler her bir kişi için 250 lira alıyor. En fazla 5 emekli yönlendirmesi için ödül kazanılabiliyor.

İŞ BANKASI

İş Bankası 31 Ekim’e kadar devam edecek kampanya kapsamında maaşını taşıyanlara maaşa göre 5.000, 6.250, 7.500 lira promosyon ödemesi yapıyor.

Ayrıca emekli tanıdığını İş Bankası’na getirenlere, Pazarama’da geçerli 500 liraya varan MaxiPuan hediye ediliyor.

Maaşını taşıyan emekliler, Maximum Kart ve ek kartları için aidat ödemiyor, havale ve EFT’lerini İşCep ve İnternet Şubesi’nden ücretsiz yapabiliyor.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok