Türkiye

Binance Teknolojide Kadın Akademisi’nden kadınlara kripto eğitimi

Binance TR ve Teknolojide Kadın Derneği, kripto, blokzincir ve Web 3.0 alanlarında yeni nesil finansal okuryazarlığı artırarak kadınları güçlendirmeyi amaçlayan Binance Teknolojide Kadın Akademisi’ni hayata geçirdi.

Hedef: Kadın istihdamının artırılması

Sekiz haftalık bir pilot programla finans, teknoloji, kripto, NFT, bulut bilişim gibi konularda eğitim, mentorluk sunacak olan Akademi, eğitimlere katılan kadınların istihdam edilebilirliklerini artırmayı hedefliyor.

Teknolojiye ilgi duyan kadınlara ulaşılacak

Akademinin kuruluşu hakkında bilgi veren Binance TR Pazarlama Direktörü Harika Eldoğan ve Teknolojide Kadın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney, başvurular arasından seçilecek üniversite son sınıf ya da yeni mezun 25 genç kadınla pilot uygulamasına başlanacak olan program ile hedeflerinin uzun vadede bu yeni teknolojilere ilgi duyan tüm kadınlara ulaşmak olduğunu vurguladı.

Eğitim için 18 Aralık’a kadar başvuru alınacak

Binance TR ve Teknolojide Kadın Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen, kadınların bilgi birikimini ve Türkiye’deki startup ekosistemini desteklemeyi, kadın girişimcilerin sayısını artırmayı hedefleyen akademinin 18 Aralık’a kadar başvuru alacak pilot uygulaması, 8 haftalık bir eğitimle 25 öğrenciyi güncel finansal teknolojiler alanında eğitecek.

‘Bu inisiyatife destek olun’ çağrısı

Binance TR Pazarlama Direktörü Harika Eldoğan, öğrencilere finans, teknoloji, kripto, NFT, bulut bilişim gibi konularda bilgi birikimini artırma fırsatı sunacaklarını söyledi. Aynı zamanda, üniversite dördüncü sınıf ve yeni mezun öğrencilere finans ve teknoloji alanlarında yeni fikirlerin ortaya çıkmasına destek olacaklarını ve Türkiye’deki startup ekosistemini güçlendirmeyi amaçladıklarını ifade eden Eldoğan, kadınların finans ve teknoloji sektöründeki varlığını artırmak için bu inisiyatife destek çağrısında bulundu.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok