TR
Türkiye

Gün Öncesi – UnitedHealth, Morgan Stanley ve P&G kazanç raporları

Yazar – Dhirendra Tripathi

Investing.com – Goldman Sachs (NYSE:GS) zayıf ticari faaliyet nedeniyle dördüncü çeyrek tahminlerinin altında kaldıktan sonra hisse senetleri altüst oldu.

Büyük teknoloji hisseleri, Hazine getirilerindeki artış yüzünden darbe aldı. 10 yıllık getiri 2020 başından bu yana ilk kez %1’i aşarak iki yılın zirvesini gördü. Fed, muhtemelen Mart ayında başlamak üzere bu yıl üç veya dört faiz artırımı yapacak.

Microsoft (NASDAQ:MSFT) Corporation (NASDAQ:MSFT), hızla büyüyen bir sektörde büyük bir hamle yaparak oyun geliştiricisi Activision Blizzard Inc’i (NASDAQ:ATVI) 75 milyar dolarlık bir anlaşma ile alacağını duyurduktan sonra manşet oldu.

Öte yandan Çarşamba günü telekomünikasyon devleri AT&T Inc (NYSE:T) ve Verizon Communications Inc (NYSE:VZ), havayolu şirketleri ile düzenleyicilerin, frekansların uçakları etkileyip etkilemeyeceği konusunda soruları olmasından dolayı 5G frekansının kullanıma sunarken ABD’nin havaalanlarından uzak duracaklarını söylediler.

Hükümet, önümüzdeki birkaç hafta içinde gönderilmek üzere ücretsiz hızlı COVID-19 testinden dörder tane isteyen Amerikalıların siparişlerini almaya başladı.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. UnitedHealth kazanç raporu

UnitedHealth Group Incorporated (NYSE:UNH) Çarşamba günü dördüncü çeyrek kazanç raporunu paylaşacak. Investing.com tarafından takip edilen analistlere göre şirketin, 72,78 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 4,31 dolar kâr paylaşması bekleniyor.

2. Morgan Stanley (NYSE:MS) kazanç raporu

Morgan Stanley (NYSE:MS) için beklentiler, 14,56 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 1,94 dolar kâr paylaşması yönünde. Ama analistler, Goldman ve diğer Wall Street bankalarında olduğu gibi bankanın faaliyetine ve görünümüne dair söyleyeceklerini dinliyor olacak.

3. P&G kazanç raporu

Procter & Gamble Company’nin (NYSE:PG) çeyrek dönemlik geliri 20,34 milyar dolar ve hisse başına kârı 1,66 dolar olarak tahmin ediliyor.

–Bu haberde Reuters’in ve Investing.com ekibinin katkısı bulunmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler