Türkiye

Liderler oylarını nerede kullanacak?

Türkiye, 13. Cumhurbaşkanı’nı belirlemek için bugün bir kez daha sandık başına gidiyor.

Cumhurbaşkanı adayları ve siyasi liderlerin de hangi okul sandıklarında oy kullanacağı belli oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere iki adayın yarıştığı seçimde oylama, Türkiye genelinde 08.00-17.00 saatlerinde yapılıyor.

Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı da olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk turda olduğu gibi ikinci turda da İstanbul’un Üsküdar ilçesindeki Saffet Çebi Ortaokulu’nda oy verecek. Erdoğan, seçimi İstanbul’da takip ettikten sonra akşam saatlerinde Ankara’ya geçecek.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Ankara’da Arjantin İlkokulu’nda oyunu kullanacak.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Ankara’da Anıttepe İlkokulu’nda oy verecek.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Dr. Binnaz Ege-Dr. Rıdvan Ege Anadolu Lisesi’nde oy kullanacak.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici İstanbul’un Sultanbeyli ilçesindeki Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde oyunu verecek.

İlk turda Recep Tayyip Erdoğan’ın rakibi olduktan sonra ikinci turda kendisini destekleyeceğini açıklayan Sinan Oğan, Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Kocatepe Mimar Kemal Anadolu Lisesi’nde sandık başına gidecek.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İstanbul’un Beylerbeyi semtindeki Hacı Sabancı Anadolu Lisesi’nde oyunu kullandıktan sonra Ankara’ya geçerek seçimi takip edecek.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Bilkent Emlak Bankası Okulu’nda oy verecek.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Çankaya İlkokulu’nda sandık başına gidecek.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu İstanbul’un Eyüp ilçesinde yer alan Nejat Sabuncu İlkokulu’nda oyunu kullanacak.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da memleketi Afyonkarahisar’un merkez ilçesine bağlı Selçuklu İlkokulu’nda oy verecek.

Bu seçimde Millet İttifakı adayı Kılıçdaroğlu’nı destekleme kararı alan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Ankara’daki TSK Mehmetçik Vakfı Hafize İhsan Payaza İlkokulu’nda oy verecek.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok