Türkiye

Oyunu kullanan soluğu sahillerde aldı

Antalya ve Muğla’da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oy kullanan vatandaşlar, sahillere akın etti.

Hava sıcaklığının 29, nemin yüzde 33 ve deniz suyu sıcaklığının 20 derece ölçüldüğü Antalya’da, oyunu kullanan vatandaşlar sahilde yoğunluk oluşturdu.

Bazı vatandaşlar denizde yüzüp, dalış ve kürek sörfü yaparken, bazıları da güneşlenmeyi, gölgede denizi izlemeyi tercih etti.

Nevin Yıldız, sabah erken saatlerde oy kullandığını söyledi.

Antalya’da havanın sıcak olmasından dolayı oy kullandıktan sonra sahile geldiğini anlatan Yıldız, “Seçimler vatanımıza, milletimize, devletimize hayırlı olsun. Seçilecek olan insanlar da en güzel görevini yapsın.” dedi.

Dalgıç Murat Sarıkaya ise oyunu kullandığını ve ekip arkadaşlarıyla dalış yapmak için Konyaaltı sahiline geldiklerini belirtti.

Seçimin vatana ve millete hayırlı olmasını dileyen Sarıkaya, “Antalya’nın güzelliklerini görüyorsunuz buraya geldik, dalışımızı yapacağız ve tekrardan huzurlu bir şekilde evimize gideceğiz. Antalya güzel bir şehir. Hepimiz için, Türkiye için bir kazanç. İnşallah her şey daha güzel olur.” diye konuştu.

Ailesiyle denize giren Mehmet Uysal da eşiyle oy kullandığını ve sahile geldiklerini kaydetti.

Sahilin çok kalabalık olduğunu dile getiren Uysal, “Seçim gününü heyecanla bekliyorduk ve vatandaş olarak kalktık oyumuzu kullandık. Pazar günümüzü denizde değerlendirdik. Şimdi herkes akın akın sahile geliyor, bu çok mutlu etti beni.” ifadelerini kullandı.

Muğla’nın Fethiye, Bodrum ve Marmaris ilçesinde de çok sayıda kişi, oy kullandıktan sonra güneşli havayı fırsat bilerek sahillerde vakit geçirdi.

Havanın 26, deniz suyu sıcaklığının 19 derece ölçüldüğü Fethiye’de, Ölüdeniz Mahallesi’ndeki Belcekız ile Kumburnu plajlarında güneşlenenler, denize girerek serinledi.

Macera tutkunları ise Babadağ’dan yamaç paraşütü uçuşu yaprak Ölüdeniz manzarasını seyretti.

Ailesiyle kumsalda güneşlenen Emre Karamanlı, oy kullandıktan sonra güzel havayı değerlendirmek için sahile geldiklerini söyledi.

Sıcaklığın mevsim normallerinin üzerine seyrettiğini ifade eden Karamanlı, “Yaklaşık 30 derece sıcaklık var. Sahil dolu. Oyunu kullananlar ve turistler burada. Hep beraber denize giriyoruz.” dedi.

Muğla’nın Fethiye, Bodrum ve Marmaris ilçesinde çok sayıda kişi, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde oy kullandıktan sonra güneşli havayı fırsat bilerek sahillerde vakit geçirdi. Havanın 26, deniz suyu sıcaklığının 19 derece ölçüldüğü Fethiye’de, Ölüdeniz Mahallesi’ndeki Belcekız ile Kumburnu plajlarında güneşlenenler, denize girerek serinledi. ( Ali Rıza Akkır – Anadolu Ajansı )

Bodrum ilçesinde de oy kullanma işlemlerini tamamlayan vatandaşlar, sahil kenarında yoğunluğa neden oldu.

Kumbahçe ve Gümbet mahallesi başta olmak üzere yarımadanın birçok noktasında vatandaşlar güneşli havada denize girdi, sahilde güneşlendi.

Bazıları sahilde evcil hayvanlarını gezdirirken, bazıları da kafelerde oturmayı tercih etti.

Marmaris’te de oyunu kullananlar sahil kesimlerinde vakit geçirerek güzel havanın keyfini yaşadı.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok