Türkiye

Polat çiftinden sonra Candan kardeşler de tutuklandı!

‘Dolandırıcılık’ ve ‘kara para aklama’ suçlamasıyla gözaltına alınan sosyal medya fenomeni Bahar ve Nihal Candan kardeşler ile Hacı İsrafil Sağlam tutuklandı.

Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin tutuklanması sonrası operasyonlar, lüks yaşamları ve sosyal medya paylaşımlarıyla dikkat çeken ünlülerle devam etti.

Ucuza satıp güven kazandılar

Polis, resmi kurum ve kuruluşların icradan satışa çıkardığı araçları ucuza satıp güven kazanan bir suç örgütünün, bu yöntemle araç talepleri aldıklarını ve para topladıklarını belirlemişti. Daha sonra ihalede sorun olduğu gerekçesi ile mağdurlara geri ödeme yapılmadığı, araç teslimi sağlamadıkları belirlenmişti.

Polis, katıldıkları bir moda programıyla tanınan sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin söz konusu çetenin paralarını akladıklarını da belirledi. Salı günü düzenlenen operasyonla Nihal ve Bahar Candan ile Hacı İsrafil Sağlam gözaltına alındı.

Candan kardeşlere lüks restoranlarda yapılan tanıtımlar ve tutuklu çete elebaşı Onur Apaydın ile ilişkileri soruldu. Nihal Candan, Apaydın’ın bir dönem erkek arkadaşı olduğunu söyledi.

Bahar Candan’ın “Bir sabah hesabıma 12 milyon para aktarıldı” paylaşımı da yöneltilen sorular arasındaydı. Bahar Candan, o paylaşımda 2 yazmak isterken, yanlışlıkla 12 yazdığını ileri sürdü.

‘Kara para aklamak, suç örgütüne üye olmak’

Bahar Candan mahkemedeki ifadesinde, suçlamaları kabul etmedi. İfadelerin ardından kararını açıklayan mahkeme, ‘kara para aklamak’ ve ’suç örgütüne üye olmak’ suçlarından Candan kardeşler ile Sağlam’ın tutuklanmalarına karar verdi.

Candan kardeşler gözyaşlarını tutamadı

Kararın açıklanmasının ardından iki kardeş gözyaşlarını tutamadı. Nihal Candan, ‘Neden’ diye bağırarak ağladı. Bahar Candan adliye binasından çıkarken “Asıl suçlular dışarıda, benim hesabımda para yok, sırf ünlü olduğumuz için tutuklandık” diye konuştu.

Tutuklanan Candan kardeşler ile Sağlam Silivri’deki Marmara Cezaevi’ne gönderildi.

 

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok