EkonomiŞirket Haberleri

Yeni Maserati GranTurismo: Hızlı ve elektrikli

İlk kez 1947 yılında dünya yollarına çıkan Maserati GranTurismo, yenilenmiş haliyle Türkiye’de satışa sunuldu.

Şimdiye dek üretilmiş en güçlü ve 1. 795 kg’lık toplam ağırlığıyla en hafif dört koltuklu coupe olan Maserati GranTurismo, % 100 kilitli arka diferansiyel ve dört tekerlekten çekiş sistemi ile bir önceki nesilden ayrışıyor.

Yeni GranTurismo’nun, Modena, Trofeo ve Folgore isimli üç farklı versiyonu var. Modena ve Trofeo versiyonları Maserati tarafından geliştirilen V6 Nettuno motor barındırıyor. GranTurismo Modena 3.0 litrelik motoruyla 490 beygir güç sunarken, Trofeo modelinde güç 550 beygire kadar çıkıyor.

GranTurismo Folgore’de ise tamamen elektrikli güç aktarma sistemi yer alıyor. Folgore 800V elektrik mimarisine sahip yüzde 100 elektrikli güç ünitesine sahip. 3 adet 300 kw gücünde sabit magnetli elektrik motoru bulunan otomobil, 92,5 kWs’lik kapasiteye sahip batarya ve 560 kW enerji aktarma kapasitesiyle 761 beygir güce imkân

GranTurismo Modena 14 milyon 330 bin TL, GranTurismo Trofeo 17 milyon 819 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Modena ve Trofeo versiyonlarının teslimatları önümüzdeki günlerde başlayacak. GranTurismo Folgore ise yılın son çeyreğinde yollara çıkacak.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok