Altın ve Emtialar
Altın ve EmtialarFinans

Çin’in en büyük petrol ve gaz alanının günlük üretimi rekor kırıyor

Çin’in en geniş petrol ve doğal gaz alanı olan Changqing Oilfield’in günlük doğal gaz üretimi 150 milyon metreküplük ölçüsü aştı. Bu hacim, kışın en soğuk günlerinde ülkenin toplamında kullanılan günlük doğal gaz ölçüsünün yedide birine denk düşüyor.

PetroChina Changqing Oilfield Company, 15 Ocak Cumartesi günü, kelam konusu hacimdeki doğal gazın üç kişilik 300 milyon ailenin mutfaktaki günlük gaz kullanımını karşıladığını duyurdu.

Kuzeybatı Çin’deki Erdos havzasında yer alan petrol ve gaz alanı, geçtiğimiz yılda 46,5 milyar metreküpten fazla doğal gaz üretti ki, bu da ülkenin toplam doğalgaz üretiminin yüzde 23 kadarını oluşturuyor. Bu ölçü 40 kadar kentte yaşayan yaklaşık 400 milyon kişinin doğal gaz gereksinimini karşılıyor.

Changqing petrol ve doğal gaz alanı, ülkenin güç güvenliğini sağlama konusunda 50 yıllık bir müddettir kıymetli bir rol oynuyor. Öte yandan birebir saha, Çin’in, güç kaynağı olarak kömürü pak bir güç kaynağı olan doğal gazla ikame etme eforlarına da değerli katkı sağlıyor.

-Foreks Haber Merkezi-

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler