Altın ve Emtialar
Altın ve EmtialarFinans

Fon idare şirketi Fat Prophets, 2022 yılı için altın fiyat varsayımını açıkladı

Fon idare şirketi Fat Prophets’in analisti David Lennox, spot altın fiyatının bu yıl 2100 dolar/ons düzeyini test edebileceğini söyledi.

CNBC’ye konuşan Lennox, ABD dolarında zayıflık ve enflasyonun altın fiyatlarını yükseltmesi mümkün kimi faktörler olduklarını belirterek, “2022 yılı içinde altın fiyatının tüm vakitlerin en yüksek düzeyini test ettiğini göreceğimizi düşünüyoruz, fakat o noktaya vardığımızda daha öteye gidebileceğimizi göremiyoruz.” dedi.

ABD dolarında düşüş için her şeyin var olduğunu, fakat bunun şimdi gerçekleşmediğini belirten Lennox “Eğer dolar zayıflar ise bu altın için bir lütuf olur. Enflasyonda yüksek ivmenin ve düşük ABD dolarının altın fiyatını 2022’de daha yüksek fiyatlara yönlendireceğine inanıyoruz.” diye konuştu.

Lennox, ABD-Rusya ve ABD-Çin ortasındaki jeopolitik tansiyonların altın fiyatını beklentilerden daha erken üst çıkarabileceğini de vurguladı.

Milletlerarası piyasalarda spot altın fiyatı Ağustos 2020’de 2063 dolar/ons düzeyini görmüştü. Şu sıralarda ise 1814,83 dolar/ons düzeyinde.

-Foreks Haber Merkezi-

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler