Borsa

ABD borsaları yükselişle açıldı

ABD Merkez Bankası’nın (FED) politika faizlerini beklentilerden daha uzun bir süre yüksekte tutacağı sinyalleri hafta boyunda hisse senetlerindeki karamsarlık havasını artırdı.

Üç gün art arda gelen kayıpların ardından yatırımcılar haftanın son işlem gününde yaralarını sarıyor.

ABD borsaları cuma gününe yükselişle başladı. Endeksler hafta boyunca kaydedilen sert düşüşlerin ardından haftalık bazda düşüşle kapanmaya hazırlanıyor.

Açılışın ardından Dow Jones Endeksi %0,07 artışla 34.094,51 puanda, S&P 500 Endeksi %0,27 yükselişle 4.341,67 puanda ve Nasdaq Bileşik Endeksi ise %0,49 yükselişle 13.289,40 puanla işlem görüyor. 10 yıllık ABD Hazinesi tahvil getirileri ise %0,0413 düşüşle %4,453 seviyesinde değerleniyor.

ABD’de Birleşik Otomotiv İşçileri Sendikası ile otomotiv şirketleri arasındaki grev müzakerelerinde ilerleme kaydedildiğine ilişkin haberlerin ardından Ford hisseleri açılışta %2 yükseldi. Stellantis ve General Motors hisseleri de güne yükselişle başladı.

Üç haftadır ekside

S&P 500 ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq Bileşik Endeksi hafta boyunca sırasıyla %2,5 ve %3,1 geriledi. Mart ayından bu yana endeksler en kötü haftalık performansını gerçekleştiriyor. Endeksler ayrıca son üç haftadır ekside kapanıyor. Dow Jones Endeksi hafta boyunca %1,6 düşüş gösterdi.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok