Borsa
BorsaFinans

Gün Öncesi: Brown Forman, Okta, ham petrol stokları

Yazar – Liz Moyer

Finanskolik – Yatırımcılar Fed’in enflasyonu kontrol altına alma çabasında agresif bir tutum sergilemeye devam edeceğinden korkarken hisse senetleri düşüşünü sürdürdü.

Satışlar Cuma günü açıklanacak olan Ağustos ayı istihdam raporu öncesinde yaşandı. Dün açıklanan JOLTs iş olanakları verisi, sürpriz bir şekilde 11 milyon açık pozisyon olduğunu gösterdi ki bu rakam tarihi anlamda düşük olan işsizlik oranlarına rağmen beklenenden fazlaydı. Yatırımcılar, Fed’in faiz hamlelerinin sonunda istihdam kayıplarıyla birlikte ekonomiyi resesyona sürükleyeceğinden endişe ediyor.

Ayrıca yatırımcıların küresel ekonomik yavaşlamanın talebi vuracağından korkması nedeniyle %6’lık satışın bir gün ardından Çarşamba günü, ABD petrol stoklarına ilişkin önemli bir veri paylaşılacak. Benzin fiyatları da düşüyor, bir ay önce galonu 4,23 dolar olan normal benzinin şimdiki fiyatı ortalama 3,84 dolar.

ABD’de herkes üç günlük hafta sonu tatiline çıkarken istihdam raporu piyasaları sarsabilir.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Brown Forman kazanç raporu

Jack Daniel’s ve Finlandia’nın üreticisi Brown Forman’ın (NYSE:BFb) 978 milyon dolar gelirle hisse başına 47 sent kazanç paylaşması bekleniyor.

2. Okta kazanç raporu

Siber güvenlik ürünleri üreten Okta Inc (NASDAQ:OKTA) için beklentiler, 430 milyon dolar gelir üzerine hisse başına 30 sent zarar açıklayacağı yönünde.

3. Ham petrol stokları

Ham petrol stoklarına ilişkin veriler TSİ 17.30’da açıklanacak. Analistler 1,483 milyon varillik bir düşüş görmeyi bekliyor.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok