Borsa
BorsaFinans

Gün Öncesi: Microsoft, Johnson & Johnson, Verizon kazanç raporları

Yazar – Dhirendra Tripathi

Investing.com – Dow Jones Industrial Average 1.100 puan düştükten sonra hisse senetleri dün toparlanmaya çalıştı.

ABD’nin Rusya’nın Ukrayna ile olan ihtilafına karışmasıyla ilgili endişeler, piyasaları baskıladı.

Nasdaq %4 üzerinde düşüş yaşadıktan sonra seans sonlarına doğru pozitife döndü.

Fed’in bu haftaki olağan toplantısı da korkuları besliyor. Bu hafta bir faiz artırımı mümkün gözükmese de merkez bankası, 40 yılın zirvesinde olan enflasyon konusunda harekete geçmesi yönünde baskı altında.

Fed Çarşamba günü faiz kararını açıklayacak ve ardından Başkan Jerome Powell basın toplantısı düzenleyecek. Çoğu piyasa izleyicisi, Fed’in Mart ayındaki toplantısından sonra ilk faiz artışının yapılmasını bekliyor.

Reuters’in bildirdiğine göre Pazartesi günü NATO, Rusya’nın Ukrayna sınırlarına asker yığmasına karşılık kuvvetlerini beklemeye aldığını ve Doğu Avrupa’yı daha fazla gemi ve savaş uçağı takviyesiyle güçlendirdiğini söyledi.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Microsoft kazanç raporu

Investing.com tarafından takip edilen analistlere göre Microsoft Corporation’ın (NASDAQ:MSFT) ikinci çeyrekte 50,65 milyar dolar gelir üzerine hisse başına kârı 2,31 dolar olarak bekleniyor. İnsanlar teknoloji devinin müşteri faaliyeti ve bulut hizmetleriyle ilgili söyleyeceklerini dinleyecek.

2. Johnson & Johnson kazanç raporu

Johnson & Johnson (NYSE:JNJ) için beklentiler, dördüncü çeyrekte 25,28 milyar dolar gelire karşılık hisse başına 2,31 dolar kâr paylaşacağı yönünde. Analistler Covid-19 aşısı ve satış görünümünü ile ilgili gelişmeleri duymayı bekliyor.

3. Verizon kazanç raporu

Verizon Communications Inc’in (NYSE:VZ) dördüncü çeyrekte 33,93 milyar dolar gelir ve hisse başına 1,29 dolar kâr paylaşması bekleniyor. Analistler, özellikle havacılık alanında yeni frekansların oluşturabileceği risklerle ilgili endişeler yüzünden kısmen erteleme olmasından dolayı şirketin 5G hizmetinin dağıtımı ile ilgili söyleyeceklerine kulak kesilecek.

–Bu haberde Reuters’in ve Investing.com ekibinin katkısı bulunmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler