Finans
Finans

Credit Suisse krizi için kim, ne dedi?

 • 01

  JPMorgan Asset Management CIO’su Bob Michele, Credit Suisse’deki sorunları “buzdağının görünen yüzü” olarak değerlendirdi. Fed’in faiz artırım döngüsünün gecikmeli etkileri olduğuna ve bunun küresel ekonomi için daha geniş çaplı problemler yaratabileceğine işaret eden Michele, “Daha fazla sıkıntı olacak” diye konuştu.

 • 02

  Federated Hermes Kıdemli Hisse Stratejisti Linda Duessel da banka hisselerinde biraz daha baskı beklediğini belirtti.

 • 03

  Bloomberg Opinion yazarı Paul Davies ise Credit Suisse’in bilanço temellerinin sağlam olduğunu ve bu “kasırgayı” finansal tabloya zarar vermeden atlatıp atlatamayacağının çok önemli olduğunu belirtti.

 • 04

  ‘Kriz kahini’ olarak bilinen ekonomist Nouriel Roubini, Credit Suisse’in “batamayacak kadar büyük ancak kurtarılamayacak kadar büyük” olabileceğinden endişe duyduğunu söyledi. Roubini, “Düzenleyici kurumların bir kurtarma planı oluşturacak kaynaklara sahip olup olmadığı belirsiz” dedi

 • 05

  Eski ABD Hazine Bakanı Larry Summers da 22 Mart’ta Fed’den artık 50 baz puanlık bir artış beklemediğini, ancak 25 baz puanlık bir artışın da masadan kalkması halinde piyasaların krizin boyutu konusunda endişe duyacağını belirtti.

 • 06

  BlackRock CEO’su Larry Fink on yılı aşkın bir süre boyunca kolay para ve düşük faiz oranları sırasında mali sistemde oluşan çatlaklardan yüksek sesle endişe duyarak, bankacılık krizinin Silikon Vadisi Bankası’nın iflasının ötesine geçebileceğini söyledi.

  Dünyanın en büyük fon yönetim şirketinin CEO’su olan Fink Çarşamba günü yaptığı yazılı açıklamada, “Domino taşları düşmeye mi başladı? Hasarın ne kadar yaygın olduğunu bilmek için henüz çok erken” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler