Finans
Finans

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Döviz kurunda olduğu üzere enflasyondaki köpüğü de alacağız

Investing.com – AK Parti Genişletilmiş Vilayet Liderleri Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan iktisada dair değerli açıklamalarda bulundu. Öne çıkan sözler şöyle:

  • Buradan, hazineye ilişkin tarım yerlerini kirayla kullanan çiftçilerimize bir müjde vermek istiyorum. Daha evvelden ecrimisil bedelinin yarısına çiftçilerimize kiraladığımız hazine yerlerimizin yıllık kira artış bedelini %22’den %9’a indiriyoruz. Bu uygulamadan yeni hazine yeri kiralayacak çiftçilerimiz de yararlanabilecektir.
  • Yeni İktisat Programımızda istihdamı en başa koymamızın nedeni vatandaşımızı aşsız, işsiz bırakmamaktır.
  • Döviz kuru ve fiyatlardaki çok yükseliş üzere tatsız hadiseleri yolda önümüze çıkan dikenler çakıllar olarak görüyoruz. Vatandaşlarımızı ne döviz kurundaki dalgalanmanın ne fahiş fiyat artışlarının yükü altında bırakmayacağız. Aldığımız tedbirlerle döviz kuru üzerindeki köpüğü süratle aldık, inşallah enflasyon üzerindeki köpüğü de hızla alarak ülkemizi hak etmediği bu manzaradan kurtaracağız.
  • Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 iktisadından birine çıkarmak için hazırlanıyoruz.
  • İhracatta 2021 yılını 225 milyar doların üzerinde bir sayıyla tamamlamamız yanlışsız yolda ilerlediğimizin ta kendisidir.

Müellif: Deniz Engin

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler