Gümüş

Gümüş Haftayı Nasıl Kapatacak?

Gümüşten toparlanma ataklarının olduğunu görmekteyiz dün akşam seansına doğru toparlanma denemelerinde bulunan gümüş bu seyrini devam ettirerek yeni güne taşıyor. Haftayı yükselişle kapatmaya doğru ilerleyen gümüş, sabah seansında 23.950 dolar seviyesi civarında işlem görüyor. Dünü 23. 180 dolar ile 23.900 dolar bandı aralığında tamamladı. Yeni günde ise bu yükselişlerini korumaya çalışıyor. Dün ABD tarafından işsizlik maaşı başvuruları 190 k olarak açıklandı. Bu hafta ayrıca ABD tarafında üretici fiyat endeksi verisini takip ettik. Üretici fiyat endeksi veriyse pandemiden biri bu yana ilk kez aylık bazda negatif eksi 0.5 olarak açıklandı.
Dün FED yetkililerinden gelen mesajlar takip edildi. Collins faizlerde kısıtlayıcı alanda olunduğunu ve şu anki göstergelere bakılırsa zirveye yaklaşmış olunabileceğini, bu nedenle sıkılaşmanın daha yavaş biçimde gerçekleşmesinin uygun olacağını düşündüğünü belirtti. Callins, ‘’daha ölçülü düzenlemeler, para politikası riskleriyle mücadeleyi de kolaylaştıracaktır’’ dedi. Diğer bir FED üyesi Williams, Fed’ in enflasyonu soğutmak için faizleri daha da artırmaya ihtiyacı olduğunu söyledi.
Yeni günde dolar endeksi 102.150 seviyesi yakınlarında hareketlenirken, ABD 10 yıllık tahvil faizleri 3,40 seviyesi civarında bulunuyor Gelişmeler doğrultusunda fiyat 24.380 dolar direnç seviyesini aşarsa yükselişler hız kazanabilir. Ancak olası geri çekilmelerde ise fiyat 23.530 dolar destek seviyesini kırarsa gevşemeler meydana gelebilir.

Benzer Haberler