Şirket Haberleri

Doğan Holding yönetiminde üçüncü kuşaktan ilk temsilci

Doğan Holding, yönetimde üçüncü kuşağın temsili ve görev üstlenmesi yolunda ilk adımı attı. Türkiye’nin ilk yerli dijital yayın platformu olan Blu TV’yi kuran ve Amerikan Discovery’nin satın almasını izleyen Ocak 2023’e kadar Blu TV’nin CEO’luğunu üstlenen Aydın Doğan Yalçındağ, Doğan Holding Yönetim Kurulu üyeliğine getirildi.

Türkiye’nin en büyük medya grubu olan ve Kanal D, CNN Türk televizyonları ile Posta, Hürriyet, Fanatik, Radikal gazetelerini de bünyesinde bulunduran Doğan Yayın Grubu’nun Mart 2018’de Demirören Holding’e satılmasının ardından medyadan önemli ölçüde çekilen Doğan Holding; halen internet, e-ticaret, enerji, otomotiv, finans, sigortacılık, yayın ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteriyor.

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın en büyük torunu olan Aydın Doğan Yalçındağ, Yönetim Kurulu’ndaki görevine bugün (11 Eylül Pazartesi) başlayacak.

İş hayatındaki 60. yılını 2019 yılında kutlayan Aydın Doğan, kurucusu olduğu Doğan Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı, 2009 yılı sonunda büyük kızı ve TÜSİAD tarihinin ilk kadın başkanı olan Arzuhan Doğan Yalçındağ’a devretmişti. Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı, 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren Doğan ailesinin en küçük kızı olan Yaşar Begümhan Doğan Faralyalı yürütüyor.

Aydın Doğan: Holdingi ileriye götürecek

Aydın Doğan, Kasım 2019’da yapılan Aile İşletmeleri Derneği TAİDER’in yedinci zirvesinin “Nesiller arası iletişim” başlıklı açılış oturumunda Aydın Doğan Yalçındağ ile ilgili şu görüşleri paylaşmıştı: “Çok başarılı işler yapıyor. Medyanın satışı aşamasında Doğan’a bazı seçenekler sundum ve Doğan BluTV ile kendi yolculuğuna çıkmak istediğini söyledi. Doğrusu bu cesareti ile gurur duydum. Doğan’ın gelip aramıza katılmasını çok arzuluyorum. Holdingi çok ileriye götüreceğine inanıyorum. Tüm torunlarımın birlikte Doğan Holding’i büyüttüğünü görmeyi çok isterim.”

‘Dönüşümün kalbinde yer almak istiyorum’

Aydın Doğan Yalçındağ da dedesi ve annesi ile birlikte katıldığı TAİDER toplantısında, teknolojide yaşanan değişimin önemi üzerinde dururken şu görüşleri dile getirmişti: “Türkiye’de bugün adını duymadığımız şirketler teknolojik değişim ile büyük oyuncular olacaktır. Ben de bugün bu değişimin tam kalbinde yer almak ve liderlerinden olmak istiyorum. BluTV ile de bunu yapıyoruz. Geleneksel yayıncılığın internete ne kadar hızlı kaydığını görüyoruz. BluTV de işin başında, hızlı büyüyor ve bu değişimin de somut bir örneği. Bir noktada ben de Doğan Holding’in başarısı için çalışmak isterim.”

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok