Şirket Haberleri

Koç Holding Tat Gıda’yı satışa çıkardı

Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden Koç, Tat Gıda’nın satışı için alternatiflerin değerlendirilmesi çalışmasını başlattı.

Koç Holding’den KAP’a şu açıklama yapıldı:

“Şirketimiz ana ortağı Koç Holding A.Ş. tarafından, sahip olduğu Tat Gıda paylarının satışı dahil stratejik alternatiflerin değerlendirilmesi amacıyla bir çalışma başlatılmış ve konuyla ilgili finansal danışmanlık alınması için görevlendirme yapılmıştır. Bu kapsamda ön çalışmalara başlanmış olmakla birlikte, bu aşamada somut bir karar alınmamıştır.

Özel Durumlar Tebliği’nin 6’ncı maddesi kapsamında Koç Holding’in bildirimi üzerine; sürecin olumsuz etkilenmemesi, Şirketimiz ve halka açık ana ortağı Koç Holding’in meşru çıkarlarının korunması amacıyla, söz konusu görevlendirme konusunda açıklama yapılması ertelenmiştir. İşbu açıklama, bilginin gizliliğinin sağlanamayacağı anlaşıldığından yapılmıştır.”
Vehbi Koç kurmuştu
Tat Gıda’nın temelleri, merhum Vehbi Koç tarafından, 1967 yılında domates ürünleri işlemek üzere kuruldu. Yıllar içinde ürün gamını genişleten Şirket, bugün “Tat” markasıyla salça ve konserve üreticisi olarak Türkiye’nin en büyük gıda şirketlerinden biri.
Holding’in Tt Gıda’yı satışı 2021 yılında da gündeme gelmişti.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok