Şirket Haberleri

Mia Teknoloji bedelsiz sermaye artırım tarihini KAP’a bildirdi

Mia Teknoloji sermayesinin 494 milyon TL’ye yükseltilmesinde, bedelsiz pay alma başlangıç tarihi 20 Kasım 2023 olarak belirlendi.

Şirket tarafından konu ile ilgili olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklama şöyle:

“Şirketimiz sermayesinin tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 494 milyon TL’ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek 456 milyon TL’lik itibari değerdeki paylara ilişkin sermaye artırımı ve şirket ana sözleşmesinin ‘Sermaye’ başlıklı 6’ncı maddesinin tadiline ilişkin yapmış olduğu başvuru Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmış olup 10 Kasım 2023 tarih 2023-70 sayılı bültende yayımlanmıştır.

Şirketimiz Yönetim Kurulu 16 Kasım 2023 tarihli toplantısında SPK tarafından Şirketimize iletilen yazıya istinaden Bedelsiz Pay Alma Hakkı Kullanım Başlangıç Tarihinin 20 Kasım 2023 olarak belirlenmesine, bu işlemlerle ilgili olarak MKK başvurusunun yapılmasına ve KAP duyurusunun yapılarak kamuoyuyla paylaşılmasına karar vermiştir.

Kamuoyu bilgisine sunarız. Saygılarımızla.”

20 dakika sonra ek açıklama

Mia Teknoloji 09.32’de gönderdiği bedelsiz sermaye artışıyla ilgili açıklamasına 09.55’te ek açıklama göndererek, kullanım hakkı ile ilgili düzenleme yaptı. Ek açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz Yönetim Kurulu 16 Kasım 2023 tarihli toplantısında SPK tarafından şirketimize iletilen yazıya istinaden Bedelsiz Pay Alma Hakkı Kullanım Başlangıç Tarihinin 20 Kasım 2023 ve Ödeme tarihinin de 22 Kasım 2023 olarak belirlenmesi ve bu işlemlerle ilgili olarak MKK başvurusunun yapılmasına ve KAP duyurusunun yapılarak kamuoyuyla paylaşılmasına karar vermiştir.

Kamuoyu bilgisine sunarız.

Saygılarımızla.”

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok