SPOR
Spor

Futbol: Spor Toto 1. Lig’de görünüm

İSTANBUL (AA) – Spor Toto 1. Lig'de 20. hafta oynanan tek karşılaşmayla tamamlandı.

Ligde haftanın kapanış maçında Ankara Keçiörengücü deplasmanda Altınordu'yu 3-2 yendi.

Haftaya lider giren Bereket Sigorta Ümraniyespor, sahasında Kocaelispor'u 1-0 yendi ve 42 puanla zirvedeki yerini korudu. Haftayı galibiyetle tamamlayan MKE Ankaragücü 39 puanla ikinci sırada yer aldı.

– Sonuçlar

Spor Toto 1. Lig'de 20. haftada yapılan maçlar ve sonuçları şöyle:

Royal Hastanesi Bandırmaspor-Altaş Denizlispor: 3-4

Bereket Sigorta Ümraniyespor-Kocaelispor: 1-0

Adanaspor-Bursaspor: 3-1

MKE Ankaragücü-Tuzlaspor: 1-0

Büyükşehir Belediye Erzurumspor-Nasadoge Menemenspor: 1-1

Manisa FK-İstanbulspor: 1-2

Beypiliç Boluspor-Balıkesirspor: 1-0

Eyüpspor-Gençlerbirliği: 1-0

Altınordu-Ankara Keçiörengücü: 2-3

– Puan durumu

Ligde tamamlanan 20. haftanın ardından oluşan puan durumu şu şekilde:

O G B M A Y AV P
1.BEREKET SİGORTA ÜMRANİYESPOR 19 13 3 3 35 15 20 42
2.MKE ANKARAGÜCÜ 19 12 3 4 30 14 16 39
3.BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ERZURUMSPOR 19 11 4 4 33 22 11 37
4.EYÜPSPOR 19 10 5 4 30 22 8 35
5.ROYAL HASTANESİ BANDIRMASPOR 19 10 2 7 31 19 12 32
6.İSTANBULSPOR 19 9 3 7 29 25 4 30
7.ADANASPOR 19 8 5 6 23 20 3 29
8.YILPORT SAMSUNSPOR 18 7 6 5 26 23 3 27
9.GENÇLERBİRLİĞİ 19 8 2 9 23 26 -3 26
10.BEYPİLİÇ BOLUSPOR 19 6 6 7 21 21 0 24
11.TUZLASPOR 19 6 6 7 19 19 0 24
12.KOCAELİSPOR 19 7 3 9 19 23 -4 24
13.ANKARA KEÇİÖRENGÜCÜ 19 6 4 9 27 32 -5 22
14.MANİSA FUTBOL KULÜBÜ 19 6 4 9 21 26 -5 22
15.NASADOGE MENEMENSPOR 19 5 7 7 22 32 -10 22
16.ALTINORDU 19 7 1 11 26 38 -12 22
17.BURSASPOR 19 5 4 10 23 31 -8 19
18.ALTAŞ DENİZLİSPOR 19 5 4 10 19 29 -10 19
19.BALIKESİRSPOR 19 2 2 15 14 34 -20 8

– 21. haftanın programı

Spor Toto 1. Lig'de 21. haftanın programı şöyle:

14 Ocak Cuma:

20.00 Nasadoge Menemenspor-Royal Hastanesi Bandırmaspor (Menemen İlçe)

15 Ocak Cumartesi:

13.30 Altaş Denizlispor-Manisa FK (Denizli Atatürk)

16.00 İstanbulspor-Bereket Sigorta Ümraniyespor (Esenyurt Necmi Kadıoğlu)

19.00 Kocaelispor-MKE Ankaragücü (Kocaeli)

16 Ocak Pazar:

13.30 Tuzlaspor-Altınordu (Stadı açıklanmadı)

13.30 Ankara Keçiörengücü-Eyüpspor (Aktepe)

16.00 Balıkesirspor-Yılport Samsunspor (Balıkesir Atatürk)

19.00 Bursaspor-Büyükşehir Belediye Erzurumspor (Bitci Timsah Park)

17 Ocak Pazartesi:

20.00 Gençlerbirliği-Adanaspor (Eryaman)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler