Kripto Para
Kripto Para

Airbnb Yakında Kripto Para Üniteleriyle Ödeme İmkanı Sunabilir

Tanınan çevrimiçi kiralama devi, yakın vakitte kripto paralarla ödeme seçeceği sunabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Konaklama uygulaması Airbnb, kripto para ödemelerini ekleme yolunda olabilir. Şirketin CEO’su Brian Chesky kısa mühlet evvel Twitter’da kripto para üniteleri yardımıyla konaklama rezervasyonu yaptırmanın bu yıl için bir numaralı talep olduğunu açıkladı.

3 Ocak’ta Chesky, Twitter takipçilerinden Airbnb için teklif istedi. Binlerce tweet’i gözden geçiren CEO, kripto paralara dair isteklerin açıkça önde olduğu sonucuna vardı. Bunu, net fiyatlandırma göstergeleri, konuklar için bir sadakat programı, güncellenmiş paklık fiyatları ve düzgünleştirilmiş müşteri hizmetleri takip ediyor.

Chesky, çeşitli token fikirleri gördüğünü de söyledi. Bu, muhtemelen Airbnb’nin gelecekteki kripto para ünitesi ödeme dizisinin bir yahut iki token ile hudutlu olmayacağı manasına geliyor.

Airbnb şu anda Visa, MasterCard, Apple Hisse, Google Hisse ve PayPal’ı kabul etmekte. Eylül ayında Chesky, Fox Business’a verdiği röportajda da Airbnb’ye kripto para ödemeleriyle ilgili çok sayıda talep geldiğini açıklamıştı:

“Çok talep alıyoruz, yıllardır bu talebi alıyoruz.”

Dünyanın bir numaralı kiralama şirketi, 2016 yılında Bitcoin bahşiş hizmeti ChangeTip’i satın almıştı. Dünyanın en güçlü insanlarından biri olan Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un da eski bir Airbnb çalışanı olduğunu belirtmekte yarar var.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler