Altcoinler
Altcoinler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kripto Para ve Metaverse Talimatı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen MYK toplantısında, gündemin ilk sırasında kripto para ve metaverse yer alıyordu. Toplantı sonrasında Erdoğan’ın, metaverse ve kripto para alanıyla alakalı üç ayaklı bir çalışma yapılması talimatı verdiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı, kripto para ve metaverse hakkında konuştu

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik; kripto para, Blockchain ve metaverse konularının MYK’da gündeme geldiğini belirtti. Çelik, “Sayın Genel Başkanımız, bu konuların hukuki alt yapısının çalışılmasıyla ilgili de talimatlar vermiştir, ilgili birimlerimize,” ifadelerini kullandı. Talimat, üç ayaklı bir çalışmayı içeriyor. Toplantıda, metaverse için önlemler alınması gerektiği de vurgulandı. Bu konunun titizlikle araştırılması gerektiği vurgulandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın metaverse konusunda, “Hassas bir konu, iyi ve titiz bir çalışma yapılsın” dediği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinin de katılacağı bir internet formu düzenlemesi konusunda bir talimat verdi ve bu kapsamda metaverse ve kripto paranın yanı sıra, sosyal medyadaki alım satımların da inceleneceği belirtildi. Özellikle metaverse’teki arazi alımlarının nasıl yapıldığının gözlemleneceği bildirildi. Bazılarının Meryem Ana Tapınağı ve bazı müzeleri satın almalarının, bir soruna yol açabileceği belirtildi. Cumhurbaşkanı, bu konuda alanın uzmanlarının da çalıştaya davet edilmesi talimatını verdi.

Öte yandan, AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, metaverse ile ilgili bir sunum yaptı. Sunumda birçok sosyal medya platformunun yakında bu dünyaya taşınabileceği ve kripto paranın da metaverse ile bağlantılı olduğu aktarıldı. Buna yönelik olarak parti kurmaylarının “Gelişmeleri takip etmemiz lazım. Temkinli davranmalıyız. Bu alandaki gelişmelerde öncü de olmamız gerekiyor. Ancak, bizim burada yapacağımız her şey o dünyanın ticarileşmiş kısmını meşrulaştırmaya dönük de olabilir. Ona da dikkat etmemiz gerekiyor,” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler