Kripto Para
Kripto Para

Araştırmaya Göre Birçok Kişi Maaşlarını Kripto Para Olarak Almak İstiyor

Kripto para ünitelerinin kullanımı geçen yıl kıymetli ölçüde arttı. Ödeme işlemcisi PaySafe tarafından yapılan bir araştırmaya nazaran, birçok kripto para kullanıcısı, maaşlarını kripto para olarak almaya istekli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para kullanıcısının %60’ı, tokenlerin e-ticarette geniş çapta kabul göreceğine inanıyor. %54’ü finansal sistemi geçeceklerini düşünüyor.

11 Ocak 2022’de ABD ve İngiltere’deki kripto para ünitesi kullanıcıları ortasındaki en değerli eğilimleri ortaya koyan “Kripto topluluğunun içinde: Kitlesel benimseme seyahatini planlamak” raporu yayımlandı.

Sonuçlar, kripto para ünitesi sanayisinin olumlu bir evrimde olduğunu ve bu teknolojilerin global ölçekte benimsenmeye başladığını gösterdi.

Anket, bağımsız araştırma meskeni Sapio Research tarafından yürütüldü. Karşılıklar, sırf araştırma sırasında kripto para ünitesine sahip olan bireylerden e-posta yoluyla toplandı.

Ankete katılanların %54’ü kripto para ünitelerinin finansın geleceği olduğuna ve nihayetinde global olarak ödeme pazarına hakim olacağına inanıyor. Yaklaşık %60’ı kripto para ünitelerinin e-ticaret kesiminde değerli bir varlığa sahip olacağını düşünüyor. Fakat bunların yarısından azı, fizikî mağazaların kripto para ödeme usullerini benimseyeceğine inanıyor.

Ankete katılanların %70’i hayatlarında en az bir defa kripto para ünitelerine yatırım yapmaktan çekindiklerini söyledi.

Yaş ve Cinsiyete Nazaran Tercihler Değişiyor

Ankete katılanların %55’i maaşlarını kripto para olarak almak istediklerini söyledi. Milenyum ve Z nesli yani 18 ila 24 yaşındakilerin %60’ı maaşlarını kripto para ünitesinde almaktan memnun olacağı aktarıldı. Yaş 23-34’e yükseldiğinde tercih %58’e düşerken, 35-44 yaş ortasında bu oran %57’ye düşmektedir.

Ankete katılanların %16’sı artık klasik bankalara güvenmediklerini belirtti.

Ayrıyeten, araştırmada kripto paralara yatırımlarında erkeklerin daha istekli olduğu sonucunu ortaya çıkardı Ankete katılanların %71’i günlük alım satım yaptıklarını, %68’i günde bir defa alım satım yaptıklarını ve %58’i borsalarına haftada birkaç defa gittiklerini söyledi.

Buna karşılık, bayanlar daha temkinli, daha uzun durumları takas etmeyi tercih ediyor. Örneğin, %29 günlük ticaret, %61’i ise yılda bir sefer ticaret yapıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler