Kripto Para

Bitcoin rekor tazeledi: İşlem hacmi zirve yaptı

Bitcoin‘in fiyatı, 26 bin 500 doların üzerine çıktıktan sonra konsolidasyon sürecini sürdürüyor.

Bu büyümenin kısa vadede sürdürülmesi, yeni ve eski yatırımcıların etkisine bağlı olacak. Piyasa analistlerinden Ali Martinez’in paylaştığı veriler, Bitcoin ağında oluşturulan cüzdan adresi sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Zincir üzeri analiz platformu Glassnode, en az 0.1 BTC tutan cüzdan adreslerinin sayısının 4 milyon 486 bin 752’ye ulaştığını doğruladı. Uzmanlar, cüzdan adresi sayısında rekor tazelenmesinin önemine dikkat çekiyor. Çok sayıda daha ucuz altcoin ve farklı yatırım seçeneklerine rağmen, insanların Bitcoin’e ilgi göstermeye devam etmesi dikkat çekici.

BlackRock şirketinin, spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurması, Bitcoin’in genel halk tarafından benimsenmesini artırdı. Analist Will Clemente, Bitcoin’in toplam günlük işlem hacminin, ABD’li ödeme devi Visa’yı geride bıraktığını belirtti.

Bitcoin’in fiyatı son birkaç hafta içinde konsolidasyon eğilimi gösterdi. Ancak hafta içinde verdiği kayıpları büyük oranda telafi ederek geri kazanan Bitcoin, hafta boyunca %2,47’lik bir büyüme kaydetti. Son olarak, zincir üzerinde ulaşılan son kilometre taşları ve Nisan 2024’teki blok ödülü yarılanması sonrası oluşabilecek heyecanla, Bitcoin’in kısa vadede daha iddialı bir büyüme kaydederek 30 bin dolar eşiğini aşması bekleniyor.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok