Kripto Para
Kripto Para

Bitcoin Son 6 Ayın En Düşük Düzeyine Geriledi

Bitcoin Son 6 Ayın En Düşük Düzeyine Geriledi

Şimdi kasım ayında 69 bin dolar düzeyiyle tarihi bir rekor kıran Bitcoin, son devirde büyük düşüşe geçti. Bir müddet 42 – 43 bin dolar düzeyinde gezinen Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 38 bin dolar düzeyine gerileyerek Ağustos ayından bu yanan en düşük bedele ulaşmıştı.

Bu akşam saatlerinde ise Bitcoin cephesinde değerli bir gelişme yaşandı.Kripto piyasasında devam eden düşüş grafiğinde Bitcoin, 34 bin dolar düzeyinin altına gerileyerek temmuz ayından bu yana en düşük pahaya ulaşmış oldu.

‘Yükselişe geçmesi vakit alabilir’

Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız bir haberimizde kripto piyasasındaki bu genel düşüş grafiğinin nedenlerinin ne olabileceğini sizlere aktarmıştık. Düşüşün ardında bir çok neden olsa da daldan kıymetli bir isim olan ve Luna’nın takımında yer alan Vijay Ayyar CNBC’ye yaptığı açıklamada “Varlığın tabiatı gereği Bitcoin ve kriptolar piyasadaki gelişmelere çok şiddetli reaksiyon veriyor. Mevcut hassaslık göz önüne alındığında muhtemelen 30-32 bini test edeceğiz halinde konuştu.

Ayyar ayrıyeten bahse ait “Güven eksikliği göz önüne alındığında, piyasanın yükselişe geçmesi biraz vakit alabilirdedi. Bu da yatırımcıların bir mühlet daha hoş haberler alamayacağı manasına geliyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler