AltcoinlerBitcoinEthereumKripto Para

Bitcoin Tarafında Kararsız Seyir Devam Ediyor. Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum Nedir?

Hafta kapanışı ile makro tarafta ABD endekslerinde pozitif seyir hakimken dolar endeksinde de (DXY) düşüş yönlü hareketlilik hakimdi. Bu hafta dar bir range aralığında hareketine devam eden bitcoin tarafında hacim yetersizliğinden dolayı 21.844 dolar direnç üzerine geçilmesinde zorlandığını gördük. Bir diğer taraftan ise önemli destek bantlarından biri olan 19.500 ve 20.000 dolar destekleri yine alıcılar tarafından korundu.

Bunun yanında bitcoin’nin yatay bir bant aralığında devam etmesi altcoinlerin geneline pozitif yansıdı. Piyasa içerisindeki hakimiyetine bakacak olursak yaklaşık yüzde 43 eth hakimiyeti ise yüzde %15 civarlarındaydı. Bir diğer taraftan altcoinler tarafında önemli gelişmeler oldu. Harmony’nin (ONE) horizon köprüsünün Saldırıya uğraması 100 Milyon dolarlık Ethereum (ETH) çalınması olayı ile yaklaşık %10 ‘dan daha fazla bir düşüş yaşadı. Diğer bir önemli gelişme ise Solana geliştiricileri tarafından oldu web 3 odaklı telefonu olan Sagayı tanıttı ve yaklaşık %20 den fazla yükseliş fiyata yansıdı.

[BTC.D ]

 

[ETH.D ]

 

Haftalık kapanışa gelecek olursak bitcoinin 21.000 ve 22.000 dolar direnç altında kapatması ve direnç üzerinde tutunamaması hala zayıf ve negatif bir görünüm olduğunu yansıtıyor. 17.500 dolar desteğinden gelen trendin devamı için ise 21.800 doların üzerinde kapanışlar önemli hale gelecek yukarı yönlü orta vadeli diğer hedefler ise 22.700 ve 24.300 dolar olarak takip edilebilir.

Alt bölgede bir alt zaman diliminde (LTF) ‘de en yakın destek fiyatı, 20.250 dolar olarak duruyor. Bu fiyat seviyesinin altında günlük kapanışlar gelmesi durumunda 19.250 dolar seviyesi önemli hale gelecek. Bu hafta satış baskısının devam etmesi durumunda 19.250 dolar desteğinin kaybedilmesi ile 17.600 dolar seviyesinin yeniden test edilmesine yol açabilir.

 

[BTC ]

Osilatör verilerini incelediğimizde ise Stokastik RSI, aşırı alış bölgesinde olup, bu verinin 80 değeri altına gerilemesi tekrardan bir düzeltme hareketinin başlamasına sebebiyet verebilir. Bu durumda destek seviyelerinde oluşan fiyat hareketleri önemli hale gelecek. Bunun aksine Stoch RSI’ın bu bölgede yatay hareket etmesi durumunda  Bitcoin’in yukarı yönlü hareket edebileceğini görülebileceğine işaret olabilir.

Özetleyecek olursak; haziran ayının son haftasına giriş yaparken global tarafta oldukça yoğun bir hafta olması özellikle ABD’de bu hafta önemli ekonomik veriler yayımlayacak olması ve FED tarafının agresif faiz artışları karşısında piyasaların olumsuz göstergeleri ile mikro tarafta bitcoin ve altcoinleride doğrudan etkilemesi durumunda aynı zamanda ayın son haftası olması adına sert hareketlerin geçebileceği bir hafta olabilir.

 

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok