BITCOIN
BitcoinKripto Para

Bitcoin Yönünü Yukarı Çevirmeye Çalışıyor

Kripto para birimleri pozitif hava görünümüne kavuşmaya çalışıyor. Bitcoin 52000 dolar seviyesi civarında başlayan düşüş hareketliliğini geçtiğimiz günlerde daha da kuvvetlendirerek 39000 dolar seviyesi civarına kadar sürdürdü. Dün bir miktar toparlanma çabasına giren kripto para, düşük hacimli hareketliliği nedeniyle kalıcılık sağlamakta güçlük çekiyor.  Düşüş trendini aşmaya çalışan Bitcoin, dün 44000 seviyesi yakınlarına kadar tırmandı. Bu hareket aslında Bitcoin için pozitif sayılabilir çünkü yükselişler için ataklar sergiliyor. Ancak bu seviyelerdeki hareketi pek kalıcı olamıyor. Bitcoin’ de yükseliş ivmensin hız kazanabilse için günlük ve haftalık kapanışlarının kalıcı şekilde devam etmesi gerekiyor. Zira anlık hareketler yatırımcıları yanıltabilir.

Bitcoin’ in dün harekete geçmesiyle beraber diğer kripto para birimlerimde yükseliş seyri havasına girdi. Bitcoin’den güç alan Ethereum’ da yukarı yönlü ataklar sergileyerek, altcoinlerin yükselmesini sağladı. Daha güçlü hacimler ile direnç seviyelerinin aşılması yükseliş ivmesini hızlandırabilir. Daha önce güçlü destek konumunda olan seviyeler şu an direnç konumda olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyelerin aşılması yükselişleri tetikleyebilir.

Bitcoin’ de kritik direnç seviyesi olarak tanımladığımız 42945 seviyesi daha önce çok güçlü bir destek konumundaydı ancak şuan için önemli direnç seviyesi konumunda yer alıyor. Bu seviyenin aşılmasıyla sonraki atak noktası 43900 seviyesiyle beraber yükselişler hız kazanabilir.  Havanın olumluya dönmesi için, 42945 önemli direnç seviyesi üzerinde günlük ve haftalık güçlü hacimli kapanışlar bize yükselişleri getirebilir. Bu seviyenin aşağısındaki fiyatlamalar, aşağı yönlü riskleri sürdürebilir. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler