BitcoinKripto Para

Bitcoin’de Yükseliş Geldi, Peki Ya Sonra?

Herkese merhaba,
Geçen haftaki yazılarımdan da takip edeceğiniz gibi nihayet beklediğimiz gibi Bitcoin fiyatında yaşanan hareketlilik sonrası diğer altcoinler de hareketlenerek aylardır var olan ataletsizliği üzerlerinden atmış oldular. Yükselişe Bitcoin’in öncülük etmesinin ya da önden Bitcoin’in yükselişe geçip akabinde altcoinlerin hareketlenmesinin faydası, genel kitlenin yükselişe inanmasını sağlıyor. Çünkü bir çok yatırımcı kripto paraları ya Bitcoin ile tanıyor ya da altcoin pozisyonlarını Bitcoin’den takip ediyor. Kripto para piyasasında yükselişin başlangıcının Bitcoin ile olması hem bireysellerin hem de kurumsalların katılımı açısından oldukça önemliydi, başardı.
Fakat henüz Bitcoin’de ralli tam anlamıyla başladığı söylenemez. Para girişleri henüz ralli için yeterli değil ve aktif-yeni adres sayılarında keskin bir artış yok. Fakat bunlar yerine yükselişi destekleyen alt göstergeler mevcut. Yeni bir ralli ya da ralliden anladığımız rekor testi için süre var fakat bu süre içinde Bitcoin’de minör yükselişler görebileceğimize işaret eden göstergeler mevcut.
*Kurumsallar tarafından geçen hafta 193 milyon dolar tutarında 2021 Aralık’tan bu yana en yüklü giriş gerçekleşti. Bunların yarısından fazlası Bitcoin’e giriş yaptı. (97,8 milyon dolar)
*Piyasaya düzenli para girişleri devam ediyor fakat henüz yüksek seviyelerde olmasa da likit kalmayı sürdürüyor.
*Stablecoin rezervleri azalırken, Stablecoin-Bitcoin rasyosu bize stablecoinlerin, coin alımlarında kullaıldığını söylüyor.
Kısa vadede ise bazı metrikler 44.600-45.000$ bölgesine kısa bir düzeltmeye işaret ediyor. İlk olarak vadeli işlemler hacmindeki olağandışı artış ve spot hacmin azalması düzeltme beklentisinin bir numaralı göstergesi olurken, teknik olarak da 48.200$ seviyesi 200 günlük direnç noktamızdı. Bitcoin ve ona bağlı olan altcoinler için bu direncin aşılamaması kar realizasyonunun habercisi oldu.
Bitcoin’de beklediğim bu kısa düzeltme daha sağlıklı yükselişler için gerekiyor. Bu aşamada 44.500$ seviyesini aşarak başlattığı yükselen üçgen formasyonu 52.000$ seviyesine işaret etse de 200 günlük ortalamasına takılacağı yüksek olasılıklı. 44.500$ seviyesinin aşağısı ivmeyi bozabilir fakat yine de irili ufaklı cüzdanlarda şimdilik sert bir Bitcoin satışı/çıkışı görülmüyor. Bu nedenle haftalık beklentimiz minör bir düzeltme ve sonrasında 44.500$ seviyesindeki durumun gözlemlenerek buralarda destek bulması ve sonrasında şartları olgunlaştırarak yükselişe devam etmesi yönünde.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok