Kripto Para
Kripto Para

Cardano, Vasil güncellemesi öncesi önemli bir listeleme haberi aldı

Finanskolik – ABD merkezli kripto para ticaret hizmeti sunan Robinhood, platformunda Cardano işlemlerinin başlayacağını duyurdu.

Cardano ağında bu gerçekleşmesi beklenen Vasil hard fork güncellemesi öncesi ciddi sayıda bir müşteri tabanına sahip Robinhood platformunda listelenme gelişmesi, kripto piyasasında olumlu bir haber olarak değerlendirildi. Eylül ayı itibarıyla ADA ticaretine başlayacağını duyuran Robinhood, yoğun talebe cevapsız kalmak istemediğini açıkladı.

Robinhood borsası, aktarılan bilgilere göre 23 milyona yakın kullanıcıya sahip. Platform, 2022 yılında Shiba Inu (SHIB), Polygon (MATIC), Solana (SOL), Compound (COMP) ve Chainlink (LINK) gibi popüler kripto varlıkları platformuna ekledi. Az sayıda kripto para ticaretine izin veren Robinhood, listeleme aşamasında çok titiz davrandığı için Cardano (ADA) listelemesi, altcoin için olumlu bir gelişme olarak görüldü.

Cardano ağı için Vasil hard fork kapıda

Cardano topluluğu, Vasil hard fork için gün sayıyor. İlk olarak Temmuz ayında gerçekleşmesi beklenen güncelleme, test aşamasında çıkan bazı aksaklıklardan sonra ertlenmişti. Son gelişmelere göre aksaklıkları gideren geliştiriciler, güncellemenin, büyük ihtimalle Eylül ayında gerçekleşeceğini söyledi.

Bu hafta yapılan açıklamada Cardano geliştirici ekibi Input Output Global, yükseltme için kesin tarihi vermek adına 3 önemli ölçünde sona gelindiğini duyurdu.

Geliştiricilere göre SPO’ların yüzde 80’in fazlası yükseltme işlemini gerçekleştirdi. Ağın en büyük merkezsiz uygulamalarının yüzde 70’inden fazlası node’lerini güncelledi. Bunun yanında büyük kripto borsaları da gerekli güncellemeleri tamamladığını açıkladı.

ADA fiyatında son durum

Cardano (ADA) fiyatı, geçen hafta 0,43 dolar seviyelerinde destek bulduktan sonra bu hafta 0,45 doların üzerine hareket etti. Dünkü işlemlerde yüzde 2,5’in üzerinde değer kazanan kripto para, bugün konumunu koruyarak 0,46 dolar bandında işlem görüyoru.

Cardano, şu an 15,6 milyar dolar piyasa değeriyle kripto piyasasının en büyük 8. kripto varlığı konumunda bulunuyor.

Yazar: Günay Caymaz

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok