Altcoinler
AltcoinlerBitcoinKripto Para

Winklevoss Kardeşler Nasıl Bitcoin Milyarderi oldu! Bitcoin Milyarderi Olmanın Tüm Tüyoları Yazımızda

Bitcoin Sayesinde Zengin Olan 5 Kişi ve Hikayeleri.

Erick Fineman:

2011 yılında her Bitcoin 12 dolar iken Erik Fineman büyükannesinden 1000 dolar borç aldı ve henüz 11 yaşındayken kardeşinin de yardımıyla Bitcoin’e yatırım yaptı, 2013 sonunda Bitcoin’in değeri 1200 dolar olunca Bitcoin’e yatırım yaptı. Bir servet.

Ocak 2015’te Fineman’ın kendi eğitim şirketi vardı ve eğitim şirketini sattı ve kendisine 100.000 $ veya 300 Bitcoin kabul etme seçeneği sunuldu. Bitcoinleri aldı. Fineman ayrıca 18 yaşında bir milyoner olma hedefine ulaştı ve üniversiteye gitmeyecek. Gerçek dünya deneyimlerinden ders almaktan mutlu olduğunu söylüyor. Ancak Fineman, NASA’ya dahil olmak da dahil olmak üzere çok sayıda projeyle meşgul. Bu faaliyetler – ve anlayışlı iş anlayışı – bugün bulunduğu yere gelmesine uygulanabilir bir şekilde yardımcı oldu.

Winklevoss kardeşler:

Winklevoss ikizleri en eski bitcoin yatırımcılarından biriydi, ilk yatırımları, bu çığır açan teknolojiye duydukları güven ve sabır, ilk bitcoin milyonerleri olmayı başardıklarında meyvelerini verdi.

Peter Saddington:

Atlanta’dan Peter Saddington, bitcoin’i ilk kez 2011’de duydu ve madeni para başına 3 doların altında bir miktar satın aldı. Bitcoin 7.500 dolar civarında olduğunda, bu erken yatırımlardan elde edilen kâr yaklaşık %250.000 oldu. Bilgisayar bilimi alanında lisans derecesi ve üç yüksek lisans derecesi olan 35 yaşındaki girişimci Peter Saddington, “Hiç böyle bir şey görmemiştim” dedi. “Bunun yatırım yapmaya değer olduğuna dair güvenimi pekiştiren şey, kodun matematiğe dayalı olmasıdır. “

Jed Kenna

Genç milyoner Jared Kenna, bitcoin yatırımlarına, her biri 0,20 $ gibi düşük bir fiyata satın alarak başladı. Birkaç yıl sonra her bir bitcoinin değeri 258 dolar olduğunda, paralarını sattı ve bir servet kazandı. Adam, bir flash sürücüyü biçimlendirdiğinde yaklaşık 200.000 dolar kaybettiğini itiraf ediyor. Bu nedenle, genç milyoner, hataları olmasaydı, 30 milyon dolarlık etkileyici gelirinden çok daha fazlasını kazanabilirdi.

Charlie Shrem:

Bitcoin’in en genç milyonerleri arasında yer alan Charlie Shrem, Manhattan’daki popüler bir gastropub olan Evr’in ortak sahibi olarak yola çıktı. Bu arada, burası Bitcoin ödemelerini ilk kabul eden yerlerden biriydi. Başlangıçta, Shrem Bitcoins’i 3-4 $ karşılığında satın aldı. Sonunda, 20 dolara ulaştığında birkaç bin daha satın aldı. Daha sonra, insanların Bitcoin satın alabilecekleri fiziksel bir mağaza olan Bitinstant’ı organize etti. Şu anda Bitinstant bir değişim platformu olarak hizmet veriyor.

 

2010’ların başında zemin kata girmediyseniz veya inanılmaz derecede şanslı değilseniz, kripto para biriminde hayatınızı değiştirecek miktarda para kazanmanız pek mümkün değil. Ama bunu terse çevirebilirsiniz.

Bu yazıda, Bitcoin’e, kripto para birimine yatırım yapmanın ne anlama geldiğine ve daha iyi bir tarihsel başarı geçmişine sahip bazı alternatiflere göz atacağız.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin en eski ve en popüler kripto para birimidir. Bitcoin, kripto para biriminin yalnızca bir biçimidir – diğer bazı biçimler Ethereum , Litecoin veya Dogecoin’dir. Kripto para birimi, genellikle blok zinciri olarak adlandırılan bir şifreleme biçimi tarafından desteklenen bir dijital para birimi biçimidir. Kripto para birimlerinin kurulma şekli nedeniyle, taklit edilmesi neredeyse imkânsızdır.

 

Bitcoin ve kripto para birimine yatırım yapmanın birkaç yolu vardır. Bitcoin’e yatırım yapmanın en kolay yolu, basitçe bir Bitcoin cüzdanı almak ve Bitcoin satın almaktır.

 

Başka bir seçenek de Bitcoin madenciliğidir, çünkü piyasalar aktif kaldığı sürece temelde hiçbir şey yapmadan para kazanabilirsiniz. Ama sorun şu ki, madencilik artık o kadar zor bir iş ki buna değmiyor. Bilgisayarınızı bir madenciye dönüştürmek muhtemelen onu gürültülü ve ısınmasına neden olacaktır. Tek bir Bitcoin madenciliği yapmanız bile muhtemelen uzun zaman alacaktır, o zamana kadar muhtemelen elektriğe daha fazla harcamış olursunuz.

 

Bitcoin’e yatırım yapmanın inanılmaz derecede değişken olduğunu unutmayın. Neredeyse tüm insanlar için portföyünüzün büyük bir kısmını herhangi bir kripto para birimine yatırmak iyi bir fikir değildir. Kripto yatırımıyla gerçekten uğraşmak istiyorsanız, yatırımlarınızın küçük bir kısmını ayırın – yalnızca tamamen kaybetme konusunda rahat edeceğiniz kadar.

 

Milyoner Olmak İçin Bitcoin’e Yatırım Yapmanız Gerektiğinde

Bitcoin’in tarihi değişken ve çalkantılıdır.

Ocak 2011’de Bitcoin’e 10 dolar yatırım yapmak , Mart 2022’ye kadar 1,2 milyon dolara dönüşecekti .

Aynı miktara sahip olmak için Ocak 2012’de 160$, Ocak 2013’te 440$ veya Ocak 2014’te 24.000$ yatırım yapmanız gerekirdi.

Ocak 2018’e kadar, bugün 1,2 milyon dolara sahip olmak için Bitcoin’e yaklaşık 450.000 dolar yatırım yapmanız gerekiyordu.

Son birkaç yılda, Bitcoin fiyatında daha az artışlar gördük. Bu, kazanılacak para olmadığı anlamına gelmez, ancak 10 $’ı 1.000.000 $’a çevirme şansınız şu anlık yok.

 

Bitcoin Milyoneri Olmanın “Riskleri”

O zamanlar Bitcoin’e çok yatırım yapmış olsaydınız bile, yıl boyunca ona tutunmak için çelik gibi sinirler gerekirdi. Tarihsel BTC grafiğine bakıldığında, birkaç hafta içinde yatırımınızın değerinin yaklaşık %50’sini kaybettiği birkaç dönem boyunca hayatta kalmanız ve tutunmanız gerekirdi.

Geriye dönüp baktığımızda, başlangıçta yatırım yaptığınız tek şey buysa, “sadece 10 dolar” demek kolaydır. Ancak Bitcoin portföyünüz 1 milyon dolara yaklaştığında ve bir gecede yüz binlerce dolar düştüğünde panik yapmamak ister miydiniz ?

 

Tüm paranızı Bitcoin’de tutmanın bir başka riski de, onu mal ve hizmetler için ödeme olarak kabul edecek yerler bulmaktır. Ödeme olarak kripto para birimini kabul edecek bir iş bulmak giderek daha yaygın hale gelse de, hala nispeten nadirdir. Kripto ile ödeme yaparak köşe marketten ekmek ve süt almanız pek mümkün değil. Bunun yerine, para biriminizi değiştirmeniz gerekecek ve bu muhtemelen ek ücretler ve vergiler doğuracaktır.

 

Kriptoda Büyük Kazanmak İçin Alternatifler

“Normal” risk toleransına sahip bir bireyseniz, Bitcoin’ler muhtemelen sizi çok fazla heyecanlandırmaz. Bitcoin piyasasının risk/ödül profili, bilgili yatırımcılara pek çekici gelmeyecektir. Bu, ya hızlı para kazanmak ya da her şeyi kaybetmek için bir şans.

Bu, çoğu bilgili yatırımcının paralarının çoğunu endeks fonları gibi güvenilir yatırımlarda tutmasının bir nedenidir.

Ayrıca, ne zaman yatırım yapmaya başladığınıza bağlı olarak, endeks fonları yine de Bitcoin’den daha iyi performans gösterebilir.

Örneğin, Mart 2021’den Mart 2022’ye kadar aşağıdaki getirileri görürsünüz:

Bitcoin: -%21.28

S&P 500: +%14,49

Geçen yıl basit endeks fonlarına Bitcoin’den çok daha iyi yatırım yapmış olurdunuz.

Portföyünüzün çoğunluğunu endeks fonlarında veya benzeri yatırımlarda bulunduruyorsanız, fonlarınızın çoğunluğunun emekliliğiniz için yeterli olduğunu bilmek size huzur verebilir. Ardından portföyünüzün küçük bir bölümünü kripto para, meme hisse senetleri, riskli gayrimenkul girişimleri veya diğer yüksek riskli/ödül oyunları gibi daha riskli yatırımlara yatırabilirsiniz. Tamamen kaybetmeye hazır olduğunuzdan fazlasını riske atmayın.

 

 

Benzer Haberler