Kripto Para
Kripto Para

Dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES’te Blockchain ve Metaverse teknolojileri yer alacak

Blockchain, Metaverse ve NFT teknolojileri; Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Gösterisi (CES) etkinliğinde uzunluk gösterecek.

Kripto para ve NFT şirketlerinin elektronik aygıt ve TV üreticilerine yeni özellikler sunacağı, 2 bin 200’den fazla iştirakçiye mesken sahipliği yapacak bu yılki aktiflik, 5-7 Ocak ortasında gerçekleşiyor.

Blockchain dalı açısından bakıldığında, kripto para kategorisi altında gruplanan iştirakçiler ortasında türev ve NFT borsası FTX, NFT Software ve donanım geliştiricileri Atomic Form’un yanı sıra NFT platformu Blockparty de yer alıyor.

Aktifliğin açılış konuşmalarında Filecoin kurucu yöneticisi Clara Tsao, Celsius Network büyüme ve eser sorumlusu Tushar Nadkami, Coinbase baş siyaset sorumlusu Faryar Shirzad ile Arka Blocks Inc kurucusu ve CEO’su Erick Calderon üzere kripto para figürleri yer alacak.

Decrypting Crypto isimli panelin açıklamasında, “Stablecoin’ler hakikaten stabil mi? Klasik bankalar kriptoyu nasıl benimsiyor? Şirketim kripto ödemelerini kabul etmeli mi?” tabirleri yer alıyor. Takımda Nadkami, Tsao, Transform Ventures CEO’su Michael Terpin ve Blockchain Association yönetici yöneticisi Kristin Smith de bulunuyor.

Konferans organizatörü Tüketici Teknolojileri Derneğine (CTA) nazaran, birçok üst seviye marka aktiflikte Metaverse teknolojisindeki “donanım, yazılım, blockchain ve kripto para” üzere gelişmeleri tanıtmak için kullanacak.

Samsung’un CES planları ortasında, yeni akıllı TV’ler için NFT platformunun duyurulması yer alıyor. Blockchain çalışmalarını hızlandıran şirket hakkında CTA yöneticisi Brian Comiskey, The Australian’a şunları söyledi:

“İnternet tabanlı iktisat ve teknoloji tahlilleri konusunda birinci akla gelen isim olmaya çalışıyorlar.” diye ekledi.

Comiskey, ana akım firmaların ilgisinden bahsederken kripto para, Blockchain ve NFT’ler hakkında yükseliş beklentilerini dillendirdi. Metaverse ile birlikte yükselecek olan hususlar ortasında “ödemelerin evrimi ve ticaretin dönüşümü” vurgusunu yaptı.

Bu makale birinci olarak ilkbitcoin’de yayımlanmıştır

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler