Kripto Para
Kripto Para

Ethereum Madencileri, Merge Öncesi 756 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Ethereum madencileri, yaklaşan Merge öncesinde Ağustos ayında 756 milyon dolarlık gelir elde etti.

Madenciler, Temmuz ayında 545 milyon dolar gelir elde etmişti. Bu, bir ay içerisinde %37’lik bir kazanç artışı yaşandığına işaret ediyor.

Ethereum Madencileri, 756 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

The Block Research’ün verilerine göre Ethereum madencileri, Ağustos ayında 756 milyon dolarlık gelir elde etti. Bu, Temmuz ayına kıyasla %37 oranında bir artış yaşandığını gösteriyor.

Gelirlerin yaklaşık 30 milyon dolarlık kısmı, işlem ücretlerinden elde edildi.

Ağustos, Ethereum madenciliğinin son tam ayıydı. 10-20 Eylül arasındaki Merge’ün ardından ağ, proof of work algoritmasından proof of stake’e geçiş yapacak. Bundan sonra artık Ethereum’da PoW madenciliği yapılması mümkün olmayacak. Sektördeki bazı isimler, Ethereum’un PoW çatallarının ortaya çıkabileceğini ve böylelikle madenciler için yeni bir gelir kaynağı olabileceğin düşünüyor. Bu çatalların başarılı olup olmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Proof of work ile Ethereum madencileri, mevcut hedef bloğun hash’ini eşleştirmek için rekabetçi bir çaba ile beraber hash’ler üretirler. Ancak proof of stake’i, fonları taahhüt eden bir dizi doğrulayıcı içerir.

Grafikte de görüleceği üzere madencilik gelirleri, varlığın Haziran ve Temmuz ayındaki performansıyla birlikte artış gösterdi.

Ağustos ayında günlük ETH madencilik gelir rakamları da Haziran ve Temmuz ayına göre arttı.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok