EthereumKripto Para

Ethereum Tarafında Dikkat Çeken Veriler! Teknik Sinyaller Nasıl Şekillendi?

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) için CoinWarz tarafında hashrate verilerine baktığımızda bir artış daha kaydederek tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldiğini görebiliyoruz. Bununla beraber Ethereum (ETH) madenciliğinin zorluğu da buna paralel yükseliş hareketi gösterdi.

Glassnode verilerine göre ise Ethereum (ETH) ağındaki 1 ETH’den daha fazla kripto para bulunduran küçük ölçekli yatırımcıların sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak yeni bir zirve yaptığı metriklerde belirtildi.

Bilindiği üzere Ağustos ayında Proof of Work konsensüs mekanizmasını terk ederek daha çevreci olarak nitelendirilen Proof of Stake mekanizmasına geçiş yapması planlanan ETH test ağlarında 8 Haziran tarihinde yapılacağı vurgulandı. Planlanan altyapı gerçekleştirilirse paralel olarak fiyattaki etkilerini görebilmemiz mümkün olabilir.

Teknik görünüm ise; Haftalık grafiğe baktığımızda Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların genelindeki düşüş ile beraber negatif bir seyir hâkim iken aynı zamanda 4 Nisan tarihinden bu yana düşüş trendine devam eden Ethereum (ETH) tarafında 9. hafta sonu ile yükselişe geçtiğini görebiliyoruz. Ethereum (ETH) haftalık kapanışı ile beraber kritik bir seviyede kapanışını yaptı. Oluşan bu kapanışa göre düşüşün bir düzeltmesi oluşursa yani düşen Impulsive harekete göre oluşan Retracement (düzeltme) seviyesine denk gelen Fib (0.7 ve 0.79) 2.400 ve 2.577 dolar aralığı yükselişin devamı için bir karar bölgesi oluşabilir.

Bu bölgenin altında haftalık kapanışı ile ETH/USD’nin geçmiş fiyat hareketine göre 1.500 dolar bandına kadar düşmesini sebebiyet verebilir. Olumsuz fiyat hareketi ile satış baskısının devamında ise 1.150 dolar öncesi 1.350 dolarda bir destek gelebilir.

Haftanın başlangıcı ile hem Ethereum (ETH)  tarafında destek seviyesinde alıcı toplaması hem de Stokastik RSI ve RSI kısmına baktığımızda aşırı satış bölgesinde olması ile beraber yükseliş yönünde pozitif sinyaller oluşturduğunu görebilmekteyiz.

Aynı şekilde yükselişin devam etmesi için olumlu bir haber ile beraber 1.880 dolar direnci üzerindeki kapanışlar ile haftalık kapanış görmesi son derece önemli gibi gözüküyor. Haftaya pozitif görünüm ile başlayan Ethereum (ETH)  tarafında yükselişlerin devamı için direnç üstü haftalık kapanışlar görülmesi önemli olacaktır.

 

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok