Kripto Para
Kripto Para

Euler Finance, Kripto Hırsızına Teklifte Bulundu!

13 Mart tarihinde popüler borç verme platformu olan Euler Finance’a saldırı gerçekleşmişti, şirket yapılan saldırıya yönelik teklif sundu.

Euler Finance, ana konu olarak “paraları saklarsanız, kanunlar ile yüzleşirsiniz” şeklinde bir açıklamada bulundu. Ethereum (ETH) tabanlı borç verme platformu, protokelden yüklü miktarda para çalan hacker ile anlaşma yapma faaliyetlerinde. Kripto saldırganına “çaldıkları fonların yüzde 90’ını 24 saat içersinde iade etmesini” önemle vurgulayarak, aksi takdirde yasal süreçler ile yüzleşeceğini bildirdi. 2023 yılına damga vuran “kripto saldırısı” kripto yatırımcısında korku atmosferi yaratmış gözüküyor.

Euler Finance, Çalınan Fonlarını Kurtarmaya Çalışıyor

Yaklaşık olarak 196 milyon dolarlık kayba uğrayan protokol, kripto saldırganı ile anlaşma yaparak “çalınan fonlarını kurtarmaya çalışıyor“. 11’den fazla DeFi platformununda etkilendiği kripto saldırısı yalnızca Euler Finance’a değil, birçok şirkete zarar vermiş durumda.

Konu üzerine çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdürdüğünü belirten borç verme platformu, faaliyetlerin iyileşmesi adına bazı hizmetleri de durduruğunu bildirmişti. Ayrıca zarara uğrayan şirket, güvenlik önlemleri açısından farklı “güvenlik gruplarıyla” çalışmaya başladıklarını ifadelerine ekledi.

Benzer Haberler