Kripto Para
Kripto Para

Hackerlar, Belarus Cumhurbaşkanı Pasaportunu NFT Olarak Satıyor

Belarus’taki bir hacker grubu, Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko‘nun pasaport bilgilerini içerdiğini iddia ettiği NFT’yi satışa çıkardı.

Belarus bilgisayar korsanları, Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko da dahil olmak üzere her Belarus vatandaşının pasaport bilgilerine erişim kazandıklarını ve pasaport detaylarıyla bir NFT ürettiklerini söylüyor.

Belarus Cumhurbaşkanının Pasaportu NFT’ye Dönüştürüldü

Hacktivist topluluğu, Belarus’taki her bir kişinin pasaport bilgilerini hacklediğini iddia ediyor. Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko’ya atıfta bulunduğu farklı versiyonlardaki NFT parçalarını OpenSea üzerinden satışa çıkarıyor.

Geçen yaz verileri çaldığı iddia edilen Belarus Siber Partizanları, Twitter üzerinden; “İnsanlık tarihinde ilk kez bir hacktivist topluluğu ülke vatandaşlarının pasaport bilgilerini aldı. Şimdi size bu tarihin bir parçası olmanız için bir fırsat sunuyoruz” açıklaması yaptı.

Hacker grubu Belarus Siber Partizanları, Lukashenko ile yakından bağlantılı diğer hükümet yetkililerinin de pasaport bilgilerini içeren NFT’leri satmak istediklerini açıkladılar.

OpenSea sözcüsü Gizmodo’ya, projenin başka bir kişi hakkında kişisel tanımlayıcı bilgileri rızası olmadan internetten kimlik bilgisi çalma ve ifşa etme ile ilgili şirket kurallarını çiğnediğini söyledi.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok