Kripto Para
Kripto Para

Hükümetten Kripto Para Maddesiyle İlgili Yeni Açıklama

Hükümetten Kripto Para Maddesiyle İlgili Yeni Açıklama

Dün sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, bir müddettir gündemde olan kripto para yasası ile ilgili hükümet kaynaklarının yaptığı birtakım açıklamalardan bahsetmiştik. Yapılan açıklamalar, yatırımcıdan yüzde 40 vergi alınacağı üzere birtakım argümanları net bir halde reddediyordu. Şimdiyse bu hususla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Hükümetten, kripto para maddesiyle ilgili yeni bir açıklama geldi.

Bahisle ilgili açıklamalar, AKP Küme Başkanvekili Mustafa Elitaş tarafından yapıldı. Hazırlanmakta olan yasa tasarısı üzerinde vakit zaman demeçler veren Elitaş, yüzde 40 vergi savlarını kesin bir halde yalandı. Ayrıyeten; kimi mecralarda kanun taslağı ismi altında bilgiler olduğunu söyleyen Mustafa Elitaş, bahsi geçen bilgilerin kendilerinin bilgisi dahilinde olmadığını söyledi. Lakin milletvekilinin tüm bunlardan daha kıymetli bir açıklaması var.

“Yatırımcıyı korumak, makus niyetlilileri engellemek istiyoruz”

Mustafa Elitaş’ın yaptığı açıklamanın en kıymetli yanı; kanunun niteliği ile ilgiliydi. Twitter’da yaptığı açıklamalarda “Kripto varlıklar ile ilgili üzerinde çalıştığımız mevzu; Sistemi düzenleyici, makus niyetlileri engelleyici, yatırımcıları esirgeyici mağduriyeti önleyici nitelikte bir gaye taşımaktadır.” sözlerini kullanan Elitaş, böylece kripto para yasası ile ilgili değerli bir ayrıntısı vermiş oldu.

Kripto para ünitelerinin ilgi çekmeye başlamasıyla birlikte çok sayıda dolandırıcılık olayı yaşandı. Türkiye’nin gündemini uzun mühlet meşgul eden THODEX de bunlardan biriydi. Aslında daha evvelki periyotlarda de emsal telaffuzları duymuştuk. Hükümet kaynakları, her önüne gelenin kripto para borsası kurmaması adımlar atılacağını ve borsaların bir merkeze bağlanarak, belli kaideleri sağlaması gerekeceği söz edilmişti.

Elitaş’ın Twitter’da yaptığı açıklama

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler