Kripto Para
Kripto Para

Kripto Altyapı Sağlayıcısı Cion Digital, 12 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Cion Digital, başlangıç finansmanı tipinde 12 milyon dolar yatırım aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Klasik finans kurumları için kripto altyapısı startup ​​oluşturma araçları sunan Cion Digital, 12 milyon dolar topladı. Green Visor Capital ve 645 Ventures’ın yönettiği cinste, Cota Capital, Epic Ventures, Hourglass Capital Partners, BAT Ventures, Greycroft ve Ulu Ventures üzere isimler de yer aldı.

Cion’un kurucusu ve CEO’su Snehal Fulzele The Block’a yaptığı açıklamada fonun grubun genişletilmesi ve altyapı platformunun başlatılması için kullanılacağını söyledi. Platformun birinci versiyonunun ise, bu yılın birinci çeyreğinde başlatılması planlanıyor.

Fulzele şu anda Cion’ın yarım düzine kullanıcı ile test edildiğini söylüyor. Bu kullanıcılar ortasında kredi veren bir fintek kuruluşu ve bir araç satıcısı yer alıyor. Fulzele’nin aktardığına nazaran, fintek şirketi müşterilerinin kripto varlıklarla süreç yapmasını; araç satıcısı ise klasik finansmana aralı olan Y ve Z jenerasyonu için kripto finansmanı sağlamak istiyor. Şirket, kripto dışı kuruluşların da kripto hizmetleri sunmalarına yardımcı olacak.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler