Kripto Para
Kripto Para

Kripto Ödeme Şirketi MoonPay, 3 Milyon Dolara Bir CryptoPunk Satın Aldı 

Kripto ödeme şirketi MoonPay, 3 milyon dolara ender bir CryptoPunk satın aldı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

3.4 milyar dolar değerlemeye sahip kripto ödeme şirketi MoonPay, önde gelen NFT koleksiyonu CryptoPunks’ın #2681 numaralı modülünü satın aldığını duyurdu. Şirket kesim için kabaca 3 milyon dolara karşılık gelen 900 ETH harcadı. 

MoonPay, parçayı concierge isimli hizmeti aracılığıyla satın aldı. Bu hizmet aracılığıyla şirket, Snoop Dogg, Jimmy Fallon üzere dünyaca ünlü isimler ismine büyük NFT alımlarına aracılık ediyor. Daha evvel BAYC satın alımlarıyla öne çıkan şirket, artık de CryptoPunks koleksiyonunu radarına almış üzere görünüyor. Hizmetin işleyişi ise, NFT’leri satın almak ve onları ünlü kullanıcılara ilişkin adreslere teslim ederek onları bu hizmet nedeniyle faturalamak halinde gerçekleşiyor.

Önde gelen NFT pazar yeri OpenSea’nin datalarına nazaran, bu satın alım şirketin ikinci Crypto Punk’ını oluşturuyor. Bilgilere nazaran şirket, bir ay evvel de #4222 nolu parçayı satın almış görünüyor.

Bilindiği üzere CryptoPunks koleksiyonu, en tanınan NFT koleksiyonlarından biridir. CryptoSlam bilgilerine nazaran CryptoPunks, şimdiye kadar 1.9 milyar dolara yakın satış gerçekleştirdi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler