BITCOIN
BitcoinKripto Para

Kripto Para Analisti Justin Bennett’a nazaran, Bitcoin (BTC) Fiyatında Ralli Çok Yakın

Tanınan kripto para analisti Justin Bennett, Bitcoin (BTC) için büyük bir rallinin önümüzdeki günlerde çok mümkün bir senaryo olduğunu söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni bir görüntüde Bennett, BTC’nin tarihi fiyat hareketindeki kalıplara bir göz atıyor ve piyasa bedeline nazaran en büyük kripto para ünitesi için %20-30’luk bir rallinin yaklaştığını söylüyor. Bennett’a nazaran 2021’in başından beri Bitcoin ne vakit büyük bir fiyat düşüşü görse, ralliden evvelki günlerde yahut haftalarda ekseriyetle bu noktanın altına düşer. Ona nazaran, BTC bu sürecin dalgalanmaya hazır olduğu basamakta olabilir.

“2021’in başından beri, tasfiye fitilinin altına düştüğümüz yeri görebiliyorsunuz, sonra daha yükseğe hareket ediyoruz. Her seferinde bu meydana geldi. Bitcoin için ortalama hareket yaklaşık %63’tür, yani tüm bu hareketlerin ortalamasını alırsanız bu yaklaşık %63’tür. En küçüğü [Nisan ayında] buradaydı ve bu yaklaşık %27 idi… Burada neyin mümkün olduğuna dair bir fikir edinmek için geçmiş fiyat hareketini kullanırsak ve burada 40.000 dolara bakarsak… %27 civarındaki en küçük hareketi elde edersek, bu, piyasayı 50.000 dolara getirir, ve bu aslında çok mantıklı olurdu zira biliyoruz ki 50.000 ile 53.000 dolar ortasındaki bu alanın kıymetli olması mümkün.”

Bennett, satıcıların bu aralığı direnç olarak savunacakları göz önüne alındığında, 50.000 ila 53.000 dolar ortasında bir fiyatın bir ralli maksadı olarak mantıklı olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in evvel 45.600 dolarlık seviyeyi kırarak rallisini başlatması gerektiğini söylüyor.

“BTC’de daha fazla konsolidasyon. Hâlâ önümüzdeki birkaç hafta içinde 45.600 dolar ve potansiyel olarak 50.000-53.000 dolara hakikat bir hareket bekliyorum.”

Bitcoin yazı yazarken, 42.800 dolardan el değiştiriyordu.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler