Kripto Para
Kripto Para

Kripto paralarda düşüş derinleşti, piyasanın toplam kıymeti 2 trilyon doların altına geriledi

Kripto para piyasasında 5 Ocak Çarşamba günü başlayan sert düşüşlerin üçüncü gününe girildi. Çarşamba akşamından bu yana kripto piyasalarında aşağı istikametli kırımlar devam ediyor. Varlıkların düşüşüyle bir arada kripto piyasa kıymeti de geriledi.

Bugün %3,5 daha düşen kripto para piyasasının toplam pahası, Eylül 2021’den bu yana birinci sefer 2 trilyon doların altına indi.

Bitcoin, 42.500 dolarlık kritik dayanağının altında kapanış yaptı. Son 3 gündür peş peşe düşüş yaşayan BTC, kritik düzeye gerçek geri çekiliyor. Yatırımcılar ise dehşetli gözlerle piyasayı izliyor. BTC’nin bir sonraki takviyesi 40.000 dolar düzeyinde. Uzmanlara nazaran şayet bu ruhsal dayanak kırılırsa 37.500 dolar masada olabilir.

Bitcoin düştükçe kripto piyasa kıymeti de kan kaybediyor

Bitcoin endişe ve açgözlülük endeksi Temmuz 2021’den bu yana en düşük düzeyine döndü. Bu durum piyasada çok dehşet olduğunu gösteriyor.

Kripto alanındaki birçok analist, mevcut piyasa satışlarının Eylül 2021 yazında görülene emsal olduğunu belirtiyor. Lakin bunu doğrulamak için BTC’nin mevcut düzeylerden bir geri sıçrama göstermesi gerekiyor.

Altcoin piyasasında çöküşler daha şiddetli

Kripto market bedeli 2 trilyon doların altına düşerken altcoinler hiç tat vermemeye başladı. Altcoin alanındaki düzeltme, Bitcoin’den daha şiddetli oluyor. Dünyanın en büyük ikinci kriptosu Ethereum‘un fiyatı 3200 dolar düzeylerinin altına düşerek %7 geriledi. Solana yüzde 8, Arweave yüzde 9, Aave yüzde 10 geri çekilme yaşadı.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler