Kripto Para
Kripto Para

Litecoin (LTC) Balinaları 2017’den Beri Birikim Yapıyor

Önde gelen kripto para istihbarat firması Santiment, sahne gerisinde Litecoin (LTC) için gelişen birtakım zincir üstü ölçümleri ortaya koydu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

LTC, sert bir düşüş trendinde tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 410 dolardan %64 düşüşle 148 dolardan süreç görüyor. Buna karşın Santiment, kripto para balinalarının erken devir Bitcoin (BTC) rakibi için öteki planları olabileceğini söylüyor.

Firmaya nazaran, Litecoin balinaları 2017’den beri görülmemiş bir formda 15 haftalık bir birikim serisinde.

“Litecoin, son iki gün içinde BTC’ye karşı yaklaşık +%5 artışla birtakım hayat belirtileri gösteriyor. 10.000 ila 1.000.000 LTC tutan balina adresleri, 2017’den bu yana en uzun olan 15 haftalık birikim modelinde. Yalnızca 15 haftada LTC’nin arzının %5’ini eklediler.”

Kaynak: Santiment/Twitter

Santiment ayrıyeten kapalılık odaklı blok zinciri Monero’nun (XMR) yükseliş olabilecek birtakım sinyaller gösterdiğini söylüyor. Firmaya nazaran Monero, forumlarda son 10 ayın en yüksek oranında tartışılıyor.

“Monero 7 Mayıs 2021’de 513 dolara ulaştığından beri sessiz kaldı. Lakin XMR şu anda pompalanan birkaç kripto paradan biri olduğu için, 10 ayın en yüksek forum tartışma oranını görüyor.”

BTC’ye ve daha geniş pazara bakan Santiment, şunları açıkladı:

“Bitcoin ve öteki birkaç altcoin, olağandan daha yüksek bir short-long oranı ortaya koyuyor ve bu da traderların fiyatların düşmesini beklediğini gösteriyor. Klâsik olarak, bu fonlama oranı çok derecede negatif olduğunda, açıklar tasfiye edilmeye hazırlanır ve fiyatlar yükselir.”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler