Kripto Para
Kripto Para

Ohio Temsilcisinden SEC’e Eleştiri

Ohio temsilcisi olan Warren Davidson, SEC’in kripto sektörünü düzenlemek adına yeterince şey yapmadığını söyledi.

Ohio temsilcisi SEC’in yeterince önlem almamasını düşündüğünü dile getirirken ajansa eleştirilerde bulundu.

Cumhuriyetçi Temsilci SEC’i İşi Bitirmeme Konusunda Eleştirdi

Temsilci Warren Davidson (R-Ohio) Salı günü katıldığı bir programda verdiği demeçte, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndaki (SEC) düzenleyicilerin kripto düzenlemesi söz konusu olduğunda yeterince çaba göstermediğini söyledi.

Davidson katıldığı programda şu açıklamalarda bulundu:

“Açık pompala ve boşalt dolandırıcılığına karışan ve SEC direksiyonda uyuduğu için bundan paçayı sıyıran insanlar var. Bazıları ücretsiz geçiş hakkı kazanıyor ve diğerleri iş modellerini öldürüyor gibi görünüyor.”

Dijital Varlıklar, Finansal Teknoloji ve Kapsayıcılık Finansal Hizmetler Alt Komitesi başkan yardımcısı Davidson, iflas etmiş kripto borsası FTX’in çöküşünden önce bile SEC’in yaptığı işten kimsenin memnun olmadığını belirtmişti.

SEC’in ünlü influencer Kim Kardashian’a ve onun Ethereum Blockchain’in üzerine inşa edilmiş bir indikatör olan ethereummax’ı (EMAX) tanıtmasına yönelik baskı örneğini verdi. Davidson, Kardashian’ın sosyal medyada token’ı tanıtması için kendisine ödeme yapıldığını açıklamadığı için 1,26 milyon dolar para cezası ödemesine rağmen, ethereummax’ın ticarete devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Benzer Haberler